ییلاق سوغلا در استان کاستامونو به مرکز گردشگری طبیعت تبدیل می‌شود

ییلاق سوغلا واقع در استان کاستامونو ترکیه که در آن مسابقات موتورسیکلت سواری نیز برگزار می‌شود، به مرکز گردشگری طبیعت تبدیل خواهد شد.

ییلاق سوغلا واقع در شهرستان آزداوای استان کاستامونو ترکیه که در آن مسابقات موتورسیکلت سوپر اندرو نیز برگزار می‌شود، به مرکز گردشگری طبیعت تبدیل خواهد شد.

این ییلاق تاکنون میزبان مسابقات زیادی از رشته موتورسواری سوپر اندرو بوده و با طرح جدید شهرداری آزداوای به یکی از مراکز گردشگری طبیعت در منطقه دریای سیاه ترکیه تبدیل خواهد شد.

عثمان نوری جیولک، شهرداری شهر آزداوای در گفت‌وگو با آناتولی با اشاره به اینکه در راستای طرح جدید زیبایی‌های طبیعی این منطقه به دوستداران طبیعت معرفی خواهد شد، گفت: هم اکنون همه ساله مسابقات موتورسورای سوپر اندرو در ییلاق سوغلا برگزار می‌شود. از سال 2019 نیز طرحی را به منظور توسعه بیشتر گردشگری در منطقه آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه در چارچوب این طرح تاکنون 3 دریاچه به مساحت 100 هزار مترمربع در ییلاق ایجاد شده است، تصریح کرد: همچنین در نظر داریم 49 خانه روستایی نیز در منطقه بسازیم. این خانه‌ها مناسب با معماری شهر آزادوای ساخته خواهند شد. از سوی دیگر یک مکان ویژه پارک خودروهای کاروان‌دار مسافرتی نیز تاسیس خواهیم کرد.

شهردار آزادوای ادامه داد: با ایجاد یک مکان ویژه کمپ چادری نیز امکان اسکان همزمان 240 گردشگر در ییلاق سوغلا فراهم خواهد شد. هم اکنون 60 درصد پروژه اجرا شده است.

وی از تکمیل این پروژه در سال 2023 و تبدیل ییلاق سوغلا به مرکز برگزاری ورزش‌های مختلف و سفر دوستداران طبیعت خبر داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *