یک میلیون نفر در سال 2022 برای کاشت مو به ترکیه آمدند

طی سال گذشته حدود یک میلیون نفر برای انجام کاشت مو به ترکیه سفر کرده‌اند.

دکتر ثروت ترزیلر، رئیس انجمن گردشگری سلامت ترکیه (TÜSATDER) در مصاحبه با خبرنگار آناتولی اعلام کرد که نیمی از گردش مالی 4 میلیارد دلاری در سال 2022 از خدمات کاشت مو به دست آمده و در سال گذشته حدود یک میلیون نفر برای کاشت مو به ترکیه آمدند.

به گفته وی بخش گردشگری سلامت در سال 2022 سال بسیار پرباری داشته و 4 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

ترزیلر با بیان اینکه کاشت مو موتور محرکه خدمات گردشگری سلامت است، افزود: در کنار آن خدمات دندانپزشکی نیز رو به گسترش است. در حال بهبود کیفیت خدمات این بخش و افتتاح کلینیک‌های مجهز در سراسر کشور هستیم. برای سال 2023 هدف 5 میلیارد دلاری برای بخش گردشگری سلامت را هدفگذاری کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: زیرساخت‌های بهداشتی ترکیه بسیار قوی است. ما با پزشکان و پرسنل بهداشتی وابسته‌مان کیفیت را به بالاترین سطح رسانده‌ایم. در حال حاضر مشتریان بسیار زیادی از قاره اروپا و سایر جهان داریم و هر سال بر تعداد آنان افزوده میشود. استانبول هم در حال برداشتن گام های محکمی به سوی هدف خود برای تبدیل شدن به پایتخت گردشگری سلامت جهان است.

ترزیلر با تاکید بر لزوم مقابله با فعالیت‌های غیرقانونی در این حوزه اظهار داشت: از طریق انجمن‌های مختلف که بیشترشان زیر نظر وزارت بهداشت است و همچنین پزشکان باتجربه سعی می‌کنیم تا کیفیت خدمات را بیش از پیش بالا ببریم. در خصوص استفاده از فناوری و نوآوری‌های جدید نیز کارهای خوبی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه نیمی از گردش مالی 4 میلیارد دلاری در سال 2022 از خدمات کاشت مو بوده است، افزود: با فرض اینکه میانگین ارزی پرداختی برای کاشت مو 2 هزار دلار باشد، می‌توان گفت در سال 2022 یک میلیون نفر برای کاشت مو به ترکیه آمده‌اند. در حوزه داندانپزشکی نیز از مرز درآمد 500 میلیون دلاری عبور کرده در جراحی زیبایی نیز به درآمد 400 میلیون دلار رسیده‌ایم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *