گیرسون ترکیه در مسیر تبدیل شدن به مرکز جدید گردشگری در منطقه دریای سیاه

شهر گیرسون در شرق منطقه دریای سیاه ترکیه با زیبایی‌های طبیعی و آثار تاریخی به سرعت در مسیر تبدیل شدن به یک مرکز گردشگری در منطقه حرکت می‌کند.

شهر گیرسون در منطقه شرقی دریای سیاه با طبیعت سبز، رودها، دریا و آثار تاریخی منحصربفرد بازمانده از دوره‌های باستانی و قرون وسطی در هر چهار فصل سال از گردشگران داخلی و خارجی میزبانی می‌کند.

از مهمترن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این شهر می‌توان به جزیره گیرسون، سنگ‌ آهک، حوضچه‌های تراورتن‌های سفید دره «گؤک‌سو»، «ماوی گؤل»، آبشار «کوزالان»، کلیسای «گوگارا»، صومعه «مریم آنا»، پارک طبیعت «یدی دغیرمنلر» در ارتفاع 2800 متری و قلعه‌های گیرسون، شبین‌کاراحصار و تیره‌بولو اشاره کرد که مورد توجه گردشگران علاقه‌مند به تاریخ و طبیعت قرار می‌گیرند.

کمال گورگنجی مدیر اداره فرهنگ و گردشگری استان گیرسون نیز با اشاره به افزایش طبیعت گردی در شرق دریای سیاه گفت: پرژه‌های زیادی را به طور جدی به همراه استانداری و سایر سازمان‌ها در این استان اجرا می‌کنیم. بازسازی آثار باستانی و تاریخی و تزئین محیط اطراف از جمله پروژه‌های مهم در دست اجرا هستند.

وی ادامه داد: دریای سیاه در حال تبدیل شدن به یک منطقه مهم توریستی است که گیرسون هم می‌تواند یکی از مهمترین این مقاصد برای گردشگران باشد.

از سوی دیگر طبیعت سرسبز گیرسون منجر به وجود آمدن 180 نوع غذای گیاهی متنوع در این منطقه شده است. در کنار این، غذاهای دریایی نیز یکی دیگر اقلام خوراکی و غذایی مشهور این منطقه هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *