کنسرت پیانیست مشهور ترک و چند هنرمند فرانسوی برای کمک به زلزله زدگان ترکیه

در این کنسرت چهره‌های معروفی نظیر فاضل سای پیانیست و هنرمندان مشهوری چون جهان گیمز، زاز و پاتریک بروئل روی صحنه رفتند و خواستار کمک‌های مالی به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه شدند.

تعدادی از هنرمندان از جمله فاضل سای، پیانیست و آهنگساز، در شهر پاریس پایتخت فرانسه کنسرت‌هایی رای کمک به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه برگزار کردند.

عواید حاصل از شبی که تحت عنوان “یکدل و یک صدا برای زلزله‌زدگان” در سالن کنسرت المپیا پاریس با همکاری بنیاد دو فرانس برگزار شد، برای زلزله‌زدگان در ترکیه و سوریه هزینه خواهد شد.

در این کنسرت که به صورت زنده از شبکه تلویزیونی فرانس 2 پخش شد، چهره‌های معروفی نظیر فاضل سای پیانیست و هنرمندان مشهوری چون جهان گیمز، زاز و پاتریک بروئل روی صحنه رفتند و خواستار کمک‌های مالی به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه شدند.

ریما عبدالمالک وزیر فرهنگ فرانسه نیز در این کنسرت حضور داشت.

در جریان این مراسم، ویدئویی از مصاحبه‌های انجام شده از منطقه پخش گردید

فاضل سای در سخنرانی خود در این کنسرت به وضعیت زلزله‌‌زدگان اشاره کرده و از هنرمندان شرکت کننده در این کنسرت سپاسگزاری کرد. سای گفت: “من به عنوان یک شهروند ترکیه، همبستگی مردم فرانسه را احساس می‌کنم.”

هنرمند فرانسوی زاز نیز گفت که عواید حاصل از کنسرتی که قرار است در ماه جون در ترکیه برگزار برگزار کند را به زلزله‌زدگان اهدا خواهد کرد.

مبلغ کمک جمع آوری شده در شبی که هنرمندان بسیاری در آن حضور داشتند 2.3 میلیون یورو اعلام شد.

کسانی که مایل به مشارکت در کمپین جمع آوری کمک هستند می‌توانند به وب سایت Fondation De France مراجعه کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *