کمپین کمک‌رسانی مردم ترکیه به زلزله‌زدگان

طبق گزارش آناتولی از مرکز جمع‌آوری کمک‌های مردمی در منطقه اسکودار استانبول، مردم در صفی طولانی با هر چه در توان دارند، به یاری زلزله‌زدگان شتافته‌‌ و جوانان حضور گسترده‌ای دارند.

در پی وقوع دو زلزله‌ 7.7 و 7.6 ریشتری به مرکزیت شهرستان‌های پازارجیک و البستان در استان قهرمان‌ماراش ترکیه که چند استان کشور را تحت تاثیر قرار داده و به تخریب بیش از 5 هزار ساختمان منجر شده است، مردم سراسر کشور با جمع‌آوری کمک به یاری زلزله‌زدگان شتافتند.

در شهر استانبول بویژه در منطقه اسکودار، مردم بلافاصله بعد از اعلام خبر، به صورت خودجوش اقدام به کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده کردند و طی زمانی کوتاه حجم قابل توجهی از کمک‌های مردمی جمع‌آوری و به منطقه ارسال شد.
به گزارش آناتولی از مرکز جمع‌آوری کمک‌های مردمی در سالن ورزشی شهرداری اسکودار، مردم به‌رغم سرمای هوا برای ارائه کمک صفی طولانی تشکیل داده‌اند.

مردم در این مرکز با دست‌هایی که پر از بسته‌های کمکی است، هر چه در توان دارند به زلزله‌زدگان کمک می‌کنند.

برخی از آنها پتوهای خانه خود و لباس‌های گرمشان را آورده و برخی، از فروشگاه‌های محدوده اطراف خرید کرده و با کیسه‌هایی پر از مواد غذایی به مرکز می‌آیند.

نکته

قابل توجه در این مرکز، حضور پدران و مادرانی است که همراه فرزندان خود بسته‌های کمکی را می‌آورند. مادری همراه دخترش با یک چرخ دستی که از فروشگاه نزدیک مرکز خرید کرده و پر از مواد غذایی است، آن را تحویل می‌دهد.

مردی میانسال در حالی‌که دو بسته بزرگ بر شانه‌هایش دارد و به دلیل سنگینی بسته‌ها آرام گام بر می‌دارد، همراه پسر جوانش خود را به مرکز می‌رساند. پسر هم همانند پدر بر شانه‌هایش بسته‌های کمکی دارد و همراه پدر به کمک زلزله‌زدگان می‌شتابد.

یکی از داوطلبان حاضر در مرکز می‌گوید از ساعت یک ظهر که اینجا هستم تا عصر، در مجموع 22 تریلی از کمک‌های دریافتی پر شده است و حتی در شب مردم همچنان برای تحویل کمک به مرکز می‌آیند.

در این میان دختر جوانی با یک چرخ دستی پر از آب معدنی به مرکز می‌آید.

در این مرکز حضور گسترده دختران و پسران جوان که با نظم و جدیت خاصی به ارائه و دریافت کمک‌ها می‌پردازند، بیشتر جلب توجه می‌کند.

هم در بخش دریافت کمک‌ها حضور گسترده جوانان را می‌بینی و هم در ارائه کمک. در بخش دریافت کمک‌ها، آنها با نظم و ترتیب و دقت تمام کمک‌ها را جمع‌آوری، بسته‌بندی و آماده می‌کنند و به ریزترین جزییات در این روند توجه دارند. به‌گونه‌ای که در تفکیک کمک‌های دریافتی نهایت دقت را به خرج می‌دهند.

کمک‌های دریافتی به سرعت تفکیک و بسته‌بندی می‌شوند و در زمانی کوتاه دهها بسته کوچک و بزرگ آماده تحویل شدند. بسته‌هایی پر از مواد غذایی، کفش، پتو و لباس گرم که در یک همبستگی کم‌نظیر تهیه شده‌اند.

نکته قابل توجه دیگر این است که مردم به نیازهای کودکان توجه ویژه‌ای دارند و برخی از پوشک بچه تا خوراکی برای آنها آورده‌اند و بسته‌های زیادی برای کودکان زلزله‌زده جمع‌آوری شده است.

از سوی دیگر، حجم کمک‌ها به گونه‌ای است که به سرعت سالن پر از بسته‌های کمکی می‌شود و مردم برای انتقال آنها دست به دست هم داده و امیدوارند به سرعت دست زلزله‌زدگان برسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *