چشم‌انداز رو به رشد بازار غذای حلال

پیش‌بینی شرکت‌های بین‌المللی حوزه مواد غذایی حاکی از رشد گسترده بازار حلال در سال‌های آینده است.

نهمین نمایشگاه غذای حلال سازمان همکاری اسلامی و هشتمین اجلاس جهانی غذای حلال در استانبول که خبرگزاری آناتولی شریک ارتباطات جهانی آن است، با استقبال گسترده بازارهای جهانی غذای حلال مواجه است.

شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه که با همکاری مرکز توسعه تجارت اسلامی (ICDT) و موسسه استاندارد و اندازه‌‌گیری کشورهای اسلامی (SMIIC)، برگزار شده است، پیش‌بینی می‌کنند که توجه به محصولات دارای گواهی حلال در سال‌های آینده افزایش یافته و بازار محصولات و خدمات حلال به تدریج رشد خواهد کرد.

احمداف احدجان علیم‌جانوویچ، رئیس اتاق صنعت و بازرگانی ازبکستان، در رابطه با این نمایشگاه به خبرنگار آناتولی گفت: ما به منظور کشف بازارهای جدید و معرفی محصولات‌مان به سایر کشورهای جهان شرکت کردیم.

وی افزود: صدور دریافت گواهینامه حلال به تدریج در بازار داخلی و به‌ویژه در بخش مواد غذایی ازبکستان در حال افزایش است. در صنایع غذایی تقریبا برای کلیه محصولات گواهی حلال داریم.

این مقام ازبکستان در ادامه گفت: محصولات حلال ازبکستان به کشورهای همسایه در آسیای مرکزی و روسیه صادر می‌شود. صادرات به کشورهای اروپایی هم آغاز شده است. همچنین اولین صادرات خود را به کشورهای خاورمیانه و کشورهای عربی قاره آفریقا انجام می‌دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *