پیش‌بینی ثبت رکوردی جدید در ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در ترکیه

براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، امسال رکورد جدیدی در ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در ترکیه ثبت خواهد شد.

براساس پیش‌بینی صورت گرفته از سوی شرکت‌های پیشرو ترکیه در زمینه تولید و انتقال برق، امسال رکورد جدیدی در ظرفیت تولید انرژی خورشیدی کشور ثبت خواهد شد.

اورن اوجیت، معاون بخش انرژی خورشیدی و سرمایه‌گذاری خارجی شرکت «زورلو» در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی درباره وضعیت تاسیس نیروگاه‌های جدید برق خورشیدی در ترکیه گفت: ظرفیت تولید برق خورشیدی کشور تا پایان سال رشد 2500 مگاواتی را تجربه خواهد کرد و بدین ترتیب ظرفیت کل تولید برق خورشیدی ترکیه به 10 هزار مگاوات خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در سال 2021 نیز 1500 مگاوات به ظرفیت تولید برق خورشیدی ترکیه افزوده شده بود، ادامه داد: در سال 2022 شاهد ثبت رکورد جدیدی در ظرفیت نیروگاه‌های برق خورشیدی خواهیم بود.

اوجیت در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: قیمت جهانی گاز طبیعی شاهد افزایش بسیار زیادی شد. متاسفانه اروپا امسال زمستان سختی را پشت سر خواهد گذاشت. ما در این مورد خوش شانس تر هستیم اما واقعیت تغییر کرده است. انرژی خورشیدی، بادی و زمین گرمایی ارزان ترین و سریع ترین راه ممکن برای ترکیه به منظور تنوع بخشی به منابع انرژی است.

وی با بیان اینکه رشد ظرفیت 3 هزار مگاواتی در بخش تولید انرژی برق خورشیدی در ترکیه برای سال 2023 پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: این میزان برای سال 2025 و پس از آن به سالانه 4 هزارمگاوات خواهد رسید و بازار انرژی نیز کشش این میزان افزایش تولید برق خورشیدی را دارد.

او در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه ترکیه بزرگترین تولید کننده پنل‌های برق خورشیدی در اروپا به شمار می‌رود، عنوان داشت: ترکیه دارای ظرفیت تولید 9 هزار مگاوات پنل خورشیدی در سال را داراست و از این نظر در رتبه اول اروپا جای دارد. این مساله نیز مزیت بزرگی برای افزایش ظرفیت تولید برق خورشیدی در ترکیه به شمار می‌رود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *