پیام اردوغان به مناسب سال جدید میلادی

رئيس جمهور ترکیه در پیامی به مناسب سال جدید، آن را آغاز گر قرن جدید پیشرفت برای جمهوری ترکیه نیز قلمداد کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در پیام ویدئویی با تبریک سال جدید میلادی اعلام کرد: ما نه تنها یک سال را گذرانده و وارد سال جدید شدیم بلکه قرن اول جمهوری را نیز پشت سر گذاشته و جمهوریت کشور وارد قرن جدیدی میشود.

اردوغان با اشاره به برنامه‌ها و طرح‌های مختلف کشور در سال جدید گفت: «ما اهداف سال 2023 خود را که یکی از بلندپروازانه‌ترین چشم‌اندازهای دموکراسی و توسعه کشور است، همراه با ملت محقق خواهیم کرد. طی سال‌های اخیر با تقویت وحدت و همبستگی ملی، از بین بردن تهدیدات، نافرجام گذاشتن کودتاچیان و ناامید کردن دشمنان اقتصادی برنامه‌های خود را پیش برده و با تمام ظرفیت برای تبدیل بحران های جهانی به فرصت تلاش کردیم».

وی با بیان اینکه تحولات منفی جهانی و مسائل اقتصادی ترکیه را نیز تحت تاثیر قرار داد، افزود: با این حال تمامی تلاش خود را بر رفع مشکلات اقتصادی به کار گرفته و از جمله بالاترین میزان صادرات را رقم زدیم. همیشه از صنایع و تولیدکنندگان حمایت کردیم تا بحرانها را پشت سر بگذاریم.

رئيس جمهور ترکیه همچنین با بیان این‌که جهان با بحران انرژی دست و پنجه نرم می‌کند، افزود: با این حال ما با اکتشافات جدید و توافق‌نامه‌های مختلف به مرکز خطوط عرضه و انتقال انرژی بین‌المللی تبدیل شده‌ایم. امیدوارم در سال 2023 کشور ما بسیار بهتر از اکنون بوده و شایسته قرن جدید باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *