پيام تسليت سران كشورهاى مختلف براى قربانيان انفجار معدن در تركيه

پيام تسليت سران كشورهاى مختلف براى قربانيان انفجار معدن در تركيه

پیام تسلیت علی‌اف برای قربانیان انفجار معدن بارتین ترکیه

الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان در پیامی خطاب به رجب طیب اردوغان جان باختن شماری از شهروندان این کشور بر اثر انفجار در معدن بارتین را تسلیت گفت.

وی در این پیام ضمن ابراز تاسف و تاثر عمیق برای مجروحان سانحه آرزوی شفای عاجل کرد.

علی‌اف در این پیام همچنین مراتب همدردی و همبستگی خود و مردم آذربایجان را ابراز کرد.

تسلیت رئیس مجلس جمهوری ترک قبرس شمالی در پی فاجعه انفجار معدن بارتین

​​​​​​​زورلو توره، رئیس مجلس جمهوری ترک قبرس شمالی و هیئت همراه وی از انجمن امداد و همبستگی خانواده شهدای شانلی اورفا بازدید و با محمد یاووز رئیس آن دیدار کرد.

وی ضمن عرض تسلیت به خانواده قربانیان حادثه انفجار معدن زغال سنگ در منطقه آماسرای استان بارتین، گفت: امروز در قبرس شمالی نیز همانند ترکیه روز عزا است.

توره در ادامه گفت: این حادثه دردناک ملت‌مان را عمیقا متاثر کرده است. از خداوند متعال برای آنها طلب رحمت و مغفرت کرده و برای مصدومان آرزوی شفای عاجل دارم.

پیام تسلیت اردن به ترکیه در پی فاجعه دردناک انفجار معدن بارتین

وزارت امور خارجه اردن با انتشار پیامی جان باختن شماری از معدنچیان در فاجعه دردناک انفجار معدن بارتین را به مردم ودولت ترکیه تسلیت گفت.

وزارت خارجه اردن در این پیام با مردم کشور دوست و برادر ترکیه ابراز همدردی و همبستگی، برای قربانیان طلب رحمت و مصدومان شفای عاجل مسئلت کرد.

پیام تسلیت نخست‌وزیر پاکستان به دنبال حادثه انفجار معدن در ترکیه

شهباز شریف نخست‌وزیر پاکستان، با صدور پیامی در توئيتر جان باختن شماری از کارگران در حادثه انفجار معدن زغال سنگ در منطقه آماسرای استان بارتین واقع در شمال شرق این کشور را به مردم، دولت و بازماندگان تسلیت گفت.

شریف ضمن ابراز همبستگی با خانواده داغداران در این پیام نوشت: امیدوارم هر چه زودتر معدنچیان گرفتار نجات داده شوند.

پیام تسلیت عمان به ترکیه در پی فاجعه انفجار معدن بارتین

وزارت امور خارجه عمان با انتشار بیانیه‌ای جان باختن شماری از معدنچیان در فاجعه دردناک انفجار معدن بارتین را به مردم ودولت ترکیه تسلیت گفت.

این وزارت‌خانه در این بیانیه با مردم کشور دوست و برادر ترکیه ابراز همدردی و همبستگی، برای قربانیان طلب رحمت و مصدومان شفای عاجل مسئلت کرد.

پیام تسلیت مصر به دنبال حادثه انفجار معدن در ترکیه

احمد ابوزید، سخنگوی وزارت امور خارجه مصر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: جان باختن شماری از معدنچیان در فاجعه دردناک انفجار معدن بارتین را به مردم ودولت ترکیه تسلیت عرض می‌کنیم.

وی افزود: با خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز همدردی و همبستگی کرده و برای قربانیان طلب رحمت و مصدومان شفای عاجل آرزو داریم.

عربستان سعودی با مردم و دولت ترکیه ابراز همدردی کرد

وزارت امور خارجه عربستان سعودی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: جان باختن شماری از معدنچیان در فاجعه دردناک انفجار معدن بارتین را به مردم ودولت ترکیه تسلیت می‌گوییم.

این وزارت‌خانه در ادامه افزود: با مردم کشور دوست و برادر ترکیه ابراز همدردی و همبستگی، برای قربانیان طلب رحمت و مصدومان شفای عاجل مسئلت می‌کنیم. امیدواریم هر چه زودتر معدنچیان گرفتار نجات داده شوند.

پیام تسلیت قزاقستان و گرجستان به ترکیه در پی فاجعه انفجار معدن بارتین

قاسم کومرت توکایف رئیس جمهور قزاقستان و سالومه زورابیشویلی، رئیس جمهور گرجستان در پی فاجعه دردناک انفجار معدن بارتین، به مردم و دولت ترکیه تسلیت گفتند.

ریاست جمهوری قزاقستان اعلام کرد که توکایف در پیامی به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه این حادثه دردناک را تسلیت گفته است.

سالومه زورابیشویلی رئیس جمهور وایراکلی غاریباشویلی، نخست وزیرگرجستان طی پیامی جان باختن معدنچیان در بارتین را تسلیت گفته و با دولت و ملت ترکیه ابراز همدردی کردند.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در خصوص آخرین فعالیت‌های امداد و نجات در خصوص حادثه انفجار معدن زغال سنگ در منطقه آماسرای استان بارتین اعلام کرد: متاسفانه تعداد افرادی که در فاجعه انفجار معدن شهید شده‌اند به 40 نفر افزایش یافته و یک معدنچی هنوز مفقود است.

پیام تسلیت سفرای خارجی در ترکیه در پی فاجعه دردناک انفجار معدن بارتین

سفرای کشورهای خارجی در ترکیه جان باختن شماری از معدنچیان در فاجعه دردناک انفجار معدن بارتین را به مردم ودولت ترکیه تسلیت گفتند.

سفیر آمریکا در ترکیه در توئیتر ضمن ابراز ناراحتی از وقوع انفجار در معدن در بارتین نوشت: به خانواده و بستگان قربانیان تسلیت می‌گوییم. و برای مجروحان شفای عاجل آرزومندیم.

سفرای کشورهای ایتالیا، انگلستان، فرانسه، یونان و اوکراین نیز با انتشار پیام‌هایی در توئیتر، ضمن ابراز همدردی با مردم و دولت ترکیه، جان باختن شماری از معدنچیان در فاجعه دردناک انفجار معدن بارتین را به مردم ودولت ترکیه تسلیت گفتند.

امارات حادثه معدن در ترکیه را تسلیت گفت

امارات متحده عربی با انتشار بیانیه‌ای، جان باختن شماری از شهروندان در انفجار معدن در استان بارتین ترکیه را تسلیت گفت.

وزارت امور خارجه این کشور در پیام خود با مردم و دولت ترکیه ابراز همبستگی کرده و ضمن تسلیت به خانواده‌های جان باختگان برای مجروحان نیز شفای عاجل مسئلت کرده است.

گفتنی است بنا بر اعلام استانداری بارتین، این انفجار ساعت 18:15 به وقت محلی روز گذشته در یک معدن زغال‌سنگ در منطقه آماسرای این استان رخ داد.

پیام تسلیت رئیس‌جمهور تاجیکستان برای قربانیان انفجار معدن در ترکیه

امامعلی رحمان، رئیس‌جمهور تاجیکستان در پیامی به رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه جان باختن شماری از شهروندان کشور بر اثر انفجار در معدنی در استان بارتین را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری «خاور»، رئیس‌جمهور تاجیکستان در این پیام از «اندوه عمیق» خود از وقوع حادثه فوق سخن گفته و ضمن ابراز همبستگی با بستگان و نزدیکان قربانیان، برای مجروحان شفا مسئلت کرد.

گفتنی است بنا بر اعلام استانداری بارتین، این انفجار ساعت 18:15 به وقت محلی روز گذشته در یک معدن زغال‌سنگ در منطقه آماسرای این استان رخ داد که طی آن 41 نفر جان باختند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *