پدافند هوایی ترکیه تقویت می‌شود

در نشست کمیته اجرایی صنایع دفاعی ترکیه، به منظور تقویت پدافند هوایی کشور تصمیماتی برای تولید انبوه جدید سامانه‌های سپر، حصار و سونگور اتخاذ شد.

نشست کمیته اجرایی صنایع دفاعی ترکیه که به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور کشور در مجتمع ریاست جمهوری برگزار شد، حدود دو ساعت به طول انجامید.

بر اساس بیانیه اداره ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه، در این نشست مسائل مربوط به الحاق سیستم‌های جدید به سیستم‌های داخلی و ملی مورد استفاده نیروهای مسلح و یگان‌های امنیتی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در خصوص 25 مورد پروژه مختلف تصمیماتی اتخاذ شد.

بر این اساس، در این نشست به منظور تقویت پدافند هوایی کشور تصمیماتی برای تولید انبوه جدید سامانه‌های سپر، حصار و سونگور اتخاذ شد.

در این نشست تصمیم به تولید انبوه مهمات مختلف برای موشک‌های تایفون، آتماجا، TRLG-230، کارا اوک، گوک‌دوغان و بزدوغان و اژدر جنگی آکیا گرفته شد.

همچنین آخرین وضعیت «کیزیل الما» که اولین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت انجام داد و موضوع ارائه قابلیت‌های جدید به پهپادها مورد ارزیابی قرار گرفت.

از سوی دیگر مقرر شد که پروژه‌های مختلف برای نوسازی اف-16های ترکیه، سامانه‌های جنگ الکترونیک و راداری جدید، سکوهای مختلف هوایی، زمینی و دریایی، سامانه‌های ارتباطی و اطلاعاتی، تجهیزات، شبیه سازی، لجستیک و امنیت سایبری اجرایی شود.

در این نشست تاکید شد که توسعه انواع فناوری‌های خریداری شده از خارج از کشور در صنایع دفاعی ترکیه یک ضرورت مطلق برای صنعت دفاعی کاملا مستقل است.

قاطعیت در روند طراحی، توسعه و تولید سیستم‌ها و فناوری‌های داخلی و ملی بدون در نظر گرفتن همه موانع ادامه خواهد داشت. در قرن ترکیه، پیشرفت بزرگی در صنعت دفاعی ایجاد خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *