پایان ساخت باریک‌ترین آسمان‌خراش جهان با طراحی یک معمار ترک در نیویورک

ساخت برج استاین‌وی که به عنوان یکی از باریک‌ترین آسمان‌خراش‌های جهان شناخته می‌شود و توسط یک معمار ترک طراحی شده به پایان رسید.
ساخت برج استاین‌وی (Steinway) با ارتفاع 435 متر که به عنوان باریک‌ترین آسمان‌خراش جهان شناخته می‌شود و توسط فاتح ارگون، معمار ترک طراحی شده به پایان رسید.

برج استاین‌وی با تاج فولادی تزئینی91 متری، سومین آسمان خراش بلند در نیمکره غربی پس از مرکز تجارت جهانی و برج سنترال پارک در شهر نیویورک است.

شرکت معماری «SHoP» که این ساختمان را طراحی کرده قیمت آپارتمان‌های این برج را همتراز با ارزش ترین بخش مرکزی منهتن می‌داند.

قیمت برج‌های منهتن بین 7.75 تا 66 میلیون دلار متغیر است.

در منابع عمومی ثبت شده است که ساختمان متعلق به گروه توسعه JDS که در خیابان 57 غربی 111 ساخته شده است، حدود 2 میلیارد دلار هزینه داشته است.

این ساختمان ترکیبی از خلاقیت معاصر با طراحی معماری دوران طلایی پیش از جنگ شهر نیویورک است.

نمای این آسمان خراش حاوی بلوک‌های سفالی است، ماده‌ای که به نظر می‌رسد در نور و زوایای مختلف رنگ و بافت آن تغییر می‌کند.

فاتح ارگون، معمار ترک این ساختمان که حدود 13 سال به عنوان معمار در نیویورک کار می‌کند در مصاحبه با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: چنین ساختمان‌هایی از نظر زیبایی‌شناسی تصاویری ناموزون در افق نیویورک ایجاد می‌کند.

ارگون با اشاره به اینکه شهرداری نیویورک در چارچوب برنامه‌ای که در دهه 1970 برای نگه داشتن مردم در شهر اجرا شد، مقدار معینی از معافیت مالیاتی املاک را برای ساختمان‌های مسکونی برای مشوق‌ها در نظر گرفته، خاطرنشان کرد: ساختمان‌های لوکس امروزی نیز از این فرصت‌ها بهره می‌برند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *