وزیر صنایع ترکیه: تسلا درحال تلاش برای ورود به بازار ترکیه است

وزیر صنایع و فن‌آوری ترکیه گفت که شرکت تسلا درحال فراهم آوردن مقدمات ورود رسمی به بازار خودروی ترکیه است.

مصطفی وارناک، وزیر صنایع و فن‌آوری ترکیه که به آمریکا سفر کرده، درباره بازدید خود از سیلیکون‌ولی و دیدار با مدیران کارخانه خودروسازی «تسلا» گفت: شرکت تسلا درحال فراهم آوردن مقدمات ورو به بازار خودروی ترکیه است.

وی با اشاره به جایگاه شرکت تسلا در زمینه طراحی و تولید خودروهای الکتریکی و ایستگاه‌های شارژ برقی، تصریح کرد: تسلا یکی از برندهای صنایع خودروسازی در آینده خواهد بود. الان هم تلاش دارد سهم بازار جهانی خود را افزایش دهد.

وارناک افزود: تسلا هم اکنون یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در چین است و نقش خود در بازار اروپا را نیز با تاسیس کارخانه در آلمان پررنگ‌تر کرده است. این شرکت هم اکنون نیز به دنبال ورود به بازار ترکیه است.

وزیر صنایع و فن‌آوری ترکیه با بیان اینکه مذاکراتی به منظور ورود تسلا به بازار خودروی ترکیه در جریان است، ادامه داد: تسلا سعی دارد با تاسیس ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی وارد بازار ترکیه شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری شرکت تسلا در بخش تکنولوژی‌های مرتبط مهم است، عنوان داشت: ترکیه به ویژه در بخش سرمایه‌گذاری و تحقیق و توسعه دارای سیستم حمایتی و تشویقی خوبی است. به این شرکت نیز توصیه کردیم که با ورود به بازار کشور امکان بهره مندی از فرصت‌های اعطایی را خواهند داشت.

مصطفی وارناک با اشاره به اینکه هم اکنون برخی از قطعات خودروهای تسلا نیز توسط شرکت‌های تُرک در ترکیه تولید و به کارخانجات این شرکت صادر می‌شود، افزود: ما ‍پیشنهادات خود درباره حضور و سرمایه‌گذاری تسلا در ترکیه را به مدیران این شرکت ارايه کردیم.

وارناک همچنین با یادآوری این نکته که همکاری ترکیه با شرکت تسلا محدود به صنایع خودروسازی نیست: گفت: ایلان ماسک، رئیس تسلا ‍پیشتر به منظور بازاریابی برای موشک ماهواره بر «SpaceX» به ترکیه آمده و تاکنون ماهواره‌های تُرکست 5A و تُرکست 5B با استفاده از این موشک در مدار زمین قرار گرفته اند. از سوی دیگر ایلان ماسک و رئیس‌جمهور اردوغان روابط دوستانه‌ای با یکدیگر دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *