هشدار آکار به آتن: از تاریخ درس عبرت گرفته وارد ماجراجویی نشوید

وزیر دفاع ترکیه در واکنش به اقدامات تحریک آمیز یونان خطاب به مقامات این کشور گفت که از تاریخ درس عبرت گرفته و وارد ماجرا‌جویی‌های جدید نشوید.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در مراسم ضیافت روز ملی مالزی در هتل شرایتون آنکارا در ارتباط با افزایش اقدامات تحریک آمیز یونان در منطقه به خبرنگاران گفت: (به آن‌ها) می‌گوییم که از تاریخ درس عبرت گرفته و وارد ماجراجویی‌های جدید نشوید.

وی همچنین خطاب به مقامات یونان تصریح کرد: شاید برخی‌ها درگوش شما سخنانی بزنند، بی‌اعتبار بودن این سخنان را در تاریخ دیدید. اقدام مشابه را تکرار نکنید و در این زمینه حواس خود را جمع کنید.

وی در رابطه با تیراندازی نیروهای یونانی به کشتی ترکیه‌ای‌ در دریای اژه، با اشاره به مشکلات موجود در بین دو کشور تاکید کرد: ترکیه برای حل این مسائل از طریق راهکارهای مسالمت آمیز تلاش و صبورانه رفتار می‌کند. متاسفانه یونان با اقدامات و گفتار خود به افزایش تنش ادامه می‌دهد. برای جلوگیری از افزایش تنش تمامی تلاش خود را انجام می‌دهیم.

آکار با بیان این که یونان همواره برای سیاه‌نمایی ترکیه تلاش می‌کند، گفت: در سر هر فرصت از طریق استثمار و سفسته با دروغ و افترا برای تاثیرگذاری در طر‌ف‌های سوم و شکایت ترکیه به آن‌ها تمام تلاش خود را انجام می‌دهند.

وزیر دفاع ترکیه گفت: اگر بگوییم که یک سیاست دو رویی در پیش گرفته‌اند اشتباه نخواهیم کرد. از سویی ما برای گفتگو اصرار می‌کنیم، طوری جلوه می‌دهند که این موضع را درک می‌کنند اما از سویی دیگر با کشورهای دیگر دیدار می‌کنند، با دروغ و انکار شکایت از ترکیه را به خود عادت داده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *