هدفگذاری سازمان امور دینی ترکیه برای کمک به 50 میلیون نفر در سراسر جهان

سازمان امور دینی ترکیه در نظر دارد طی سالجاری به 50 میلیون نفر در سراسر جهان کمک‌های بشردوستانه ارائه کند.

ایزانی توران، رئیس بنیاد وقف سازمان امور دینی ترکیه طی نشست خبری با خبرنگاران گفت که این بنیاد در سالجاری برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به 50 میلیون نفر در سراسر جهان هدفگذاری کرده است.

توران با بیان اینکه این بنیاد در سال 2022 به بیش از 2 میلیون و 150 هزار نفر در 83 کشور جهان کمک‌های انسان دوستانه ارائه کرده است، ارزش این میزان کمک بشردوستانه را 139 میلیون لیر ترک عنوان کرد.

وی همچنین از توزیع گوشت قربانی اهدایی شهروندان ترکیه میان 21 میلیون و 897 هزار نیازمند در 82 کشور مختلف طی سال گذشته خبر داد.

رئیس بنیاد وقف سازمان امور دینی ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه این بنیاد در چارچوب شش برنامه مختلف به بیش از 36 هزار دانش آموز و دانشجو از 114 کشور جهان بورس ارائه کرده است، افزود: در سال 2022 همچنین به بیش از یک میلیون آسیب دیده از حوادث طبیعی نیز کمک‌های انسان دوستانه ارائه کردیم.

توران ادامه داد: بنیاد وقف سازمان امور دینی ترکیه در 149 کشور جهان فعالیت دارد و در سال گذشته به 40 میلیون نفر کمک‌های مختلفی ارائه دادیم. برای سال 2023 نیز به منظور ارائه کمک به 50 میلیون نفر هدفگذاری کرده‌ایم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *