نقش نوادگان مولانا در انتقال آموزه‌های وی به نسل‌های آینده

معاون رئیس بنیاد بین‌المللی مولانا جلال الدین رومی و از نوادگان وی گفت که با احساس مسئولیت پیام‌های وحدت و همبستگی را همراه با آموزه‌هایش به نسل‌های آینده انتقال می‌دهند.

اسین چلبی بایرو، معاون رئیس بنیاد بین‌المللی مولانا و از نوادگان وی در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: آن‌ها با احساس مسئولیت، پیام‌های وحدت و همبستگی را همراه با آموزه‌های مولانا جلال‌الدین رومی به گوش جهانیان می‌رسانند.

اسین بایرو که نوه نسل بیست و دوم حضرت مولانا است٬ افزود: «حدود 25 سال است که مشغول انجام وظیفه در این بنیاد هستم. هدف بنیادمان انتقال آموزه‌های مولانا به نسل‌های آینده و درک صحیح آن است. آموزه‌های مولانا با الهام از قرآن و حدیث به بشریت انتقال یافته است. در آن عشق به خدا و دلدادگی به ارزش‌های دینی در اولویت قرار گرفته است».

وی افزود: همه اهل خانواده‌مان با احساس مسئولیت تلاش می‌کنند تا به بشریت خدمت کنند. ما 4 خواهر و یک برادر هستیم. بنیاد بین‌المللی مولانا در سال 1996 توسط پدرم جلال الدین باقر چلبی تاسیس شد و در حال حاضر ریاست آن بر عهده برادرم فاروق همدم چلبی است».

وی تاکید کرد: «مراسم بزرگداشت بین‌المللی هفتصد و چهل و نهمین سالگرد وفات مولانا آغاز شد. مردم از سراسر جهان برای بازدید از مقبره مولانا و استشمام هوای معنوی این محل به قونیه می‌آیند».

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *