نتفلیکس: علاقه مردم جهان به ترکیه و زبان تُرکی به سرعت در حال افزایش است

براساس نظرسنجی صورت گرفته توسط شرکت نتفلیکس، علاقه مردم کشورهای مختلف جهان به ترکیه و فیلم‌های تُرکی به سرعت در حال افزایش است.

براساس جدیدترین نظرسنجی صورت گرفته توسط شرکت نتفلیکس، علاقه مردم کشورهای مختلف جهان به ترکیه و فیلم‌ها و زبان تُرکی به سرعت در حال افزایش است.

شرکت نتفلیکس با انتشار گزارشی از نظرسنجی اخیر خود با عنوان «تحقیق درباره نزدیکی فرهنگی» که در هفت کشور جهان صورت گرفته، اعلام کرد که تماشای فیلم‌های ساخت ترکیه، علاقه مخاطبین برای سفر به ترکیه را 2.6 برابر و علاقه این افراد به یادگیری زبان تُرکی را نیز 4.6 برابر افزایش می‌دهد.

این نظرسنجی که برای دومین سال پیاپی صورت گرفته با مشارکت 13 هزار نفر از کشورهای آمریکا، آلمان، امارات متحده عربی، برزیل، اسپانیا، عربستان سعودی و شیلی انجام شده است.

براین اساس، مشترکین پلتفرم نتفلیکس 1.5 برابر بیشتر از سایر افراد فیلم‌های ساخت ترکیه را تماشا می‌کنند. تاکنون بیش از 30 اثر ساخت ترکیه در پلتفرم نتفلیکس پخش شده و مشترکین این سرویس در 190 کشور جهان امکان تماشای این فیلم‌ها را دارند.

تماشای فیلم‌های تُرکی، علاقه مخاطبین خارجی برای سفرهای توریستی به ترکیه را در حالی به طور متوسط 2.6 برابر افزایش می‌دهد که این میزان برای مخاطبین آمریکایی، برزیلی و اماراتی در حدود 3 برابر است.

از سوی دیگر علاقه مخاطبین فیلم‌های تُرکی به یادگیری زبان تُرکی نیز 4.6 برابر نسبت به سایر افراد جامعه بیشتر است. مخاطبین آمریکایی فیلم‌های ساخت ترکیه، بیشترین میزان علاقه را برای یادگیری زبان تُرکی دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *