نامه اعلام همبستگی سران اتحادیه اروپا به اردوغان

سران کشورهای اتحادیه اروپا به دنبال وقوع زلزله‌ در ترکیه با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور اردوغان مراتب همبستگی خود را اعلام کردند.

سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیش از آغاز نشست فوق‌العاده بررسی آخرین تحولات اوکراین در بروکسل به احترام جان‌باختگان زلزله ترکیه و سوریه یک دقیقه سکوت کردند.

آنها همچنین با ارسال نامه‌ای خطاب به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه جان باختن شماری از شهروندان این کشور در زلزله را تسلیت گفته و اظهار داشت: مردم با مصیبتی جان‌گداز مواجه هستند.

سران اتحادیه اروپا، با خانواده قربانیان ابراز همدردی و برای مجروحان آرزوی بهبودی کردند. آنها همچنین مراتب سپاس و احترام خود با تیم‌های امداد و نجات اعلام کردند.

در بخش دیگر این نامه آمده است: اتحادیه اروپا و کشورهای عضو با مردم ترکیه و سوریه در مواجهه با این فاجعه در همبستگی کامل قرار دارند.

سران اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه تمام تلاش خود را برای ارائه سریع کمک‌ها پس از زلزله انجام دادند، یادآور شدند که سوئد به عنوان رئیس دوره‌ای کمیسیون اتحادیه اروپا، ابتکار عمل را برای سازماندهی کنفرانس اهداکنندگان در ماه مارس برای جمع آوری کمک‌های مالی از جامعه بین‌المللی اتخاذ کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *