مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه

هدف از ارائه مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه به مقامات این کشور این است که طبق قانون حمایت خارجی و بین المللی شماره 6458، متقاضی تعیین و ارزیابی شود که در طول اقامت خود در ترکیه بیمه درمانی ترکیه برای مجوز اقامت، مکانی تمیز و قابل سکونت، میزانی هزینه جهت تامین نیازهای خود این کشور را دارید چارکه خارجی ها نمی توانند در طول اقامت توریستی از دولت درخواست کمک های بهداشتی یا رفاهی کنند. با این حال، بر اساس قانون 6458 خارجی ها و حمایت بین المللی، دولت ترکیه به کودکان خارجی (با مجوز اقامت توریستی معتبر) اجازه می دهد تا در مدارس دولتی برای آموزش زبان و آموزش ترکی با مراقبت های بهداشتی رایگان تا سن 18 سالگی شرکت کنند. از مهمترین مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

پاسپورت معتبر

متقاضی ملزم به ارسال گذرنامه یا مدارک جایگزین پاسپورت (عکس از صفحات حاوی اطلاعات هویتی و صفحه حاوی عکس و صفحات پردازش شده) که برای ورود و خروج از کشور ترکیه استفاده می شود، می باشد. اگر گذرنامه تمدید شده و در درخواست های اجازه اقامت مورد نیاز باشد، صفحات پردازش شده گذرنامه های قبلی نیز در صورت وجود ارائه شود.

ارائه عکس معتبر

عکس متقاضی برای استفاده در مجوز اقامت می باشد به همین دلیل باید در 6 ماه گذشته با پس زمینه سفید و بیومتریک گرفته شده باشد. عکس های خانوادگی، سلفی، غیرقابل تشخیص، غیر به روز و سیاه و سفید قابل قبول نمی باشند و در صورت استفاده از این نوع عکس ها و بارگذاری آن ها در سایت برای درخواست مجوز باعث می گردد که مدرک اقامت صادر نشوند.

گواهی تحصیلی

مدرک گواهی تحصیلی برای مسیر تحصیل در ترکیه لازم است. متقاضی می بایست گواهی تحصیلی را از آموزشگاهی که در آن مشغول به تحصیل می باشد تهیه و ارائه نماید. دقت شود که دانش آموزانی که در مقاطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان ثبت نام می کنند باید با ویزای مناسب برای تحصیل وارد ترکیه شوند تا بتوانند برای اجازه اقامت دانشجویی اقدام کنند.

گواهی میزان درآمد

شما می توانید منبع درآمد خود را بر حسب دارایی هایی مانند درآمد املاک، اجاره، حقوق، سود کسب و کار، میراث، پس انداز بیان کنید. اگر قرار است تعهدی برای حمایت مالی ارائه شود، باید این موضوع ذکر شود و تعهد باید به اسناد درخواست پیوست شود. از متقاضیانی که هزینه آنها در مدت اقامت در کشور ترکیه بر عهده سازمانهای دولتی است، مدارک تأییدی برای اظهار درآمد درخواست نخواهد شد.

ارائه بیمه سلامت معتبر

دوره بیمه باید مدت اجازه اقامت درخواستی را پوشش دهد. بیمه های درمانی خصوصی که در خارج از کشور ترکیه انجام می شود تنها در صورتی معتبر است که توسط شعب (نمایندگان) شرکت های بیمه در داخل کشور ترکیه تهیه شود. برای متقاضیانی که زیر 18 سال یا بالای 65 سال سن دارند، شرط بیمه درمانی معتبر لازم نیست.
پرداخت هزینه اسناد و درخواست

متقاضی باید رسیدهای اجازه اقامت و هزینه های اسناد را به همراه اسناد درخواست پیوست نماید. رسید پرداخت می بایست در دو نسخه درخواست شود یک نسخه نزد متقاضی باقی می ماند و دیگری به اسناد درخواست پیوست می شود. دقت شود که برای درخواست های تمدید، متقاضی می بایست فقط رسید پرداخت مجوز اقامت و هزینه سند را به پرونده درخواست خود پیوست نماید.

ارائه آدرس اقامت در ترکیه (اسکان)

متقاضی موظف است که آدرس محل سکونت و اطلاعات ارتباطی خود در ترکیه را به طور صحیح و کامل اطلاع دهد. در صورتی که متقاضی آدرس خود را در مدت مجوز اقامت تغییر دهد، می بایست ظرف 20 روز کاری با ارائه مدارک لازم به ریاست مدیریت مهاجرت استانی و ریاست ثبت احوال و امور شهروندی استان اطلاع دهد. در صورتی که متقاضی در خوابگاه اقامت داشته باشد، باید سندی با امضا و مهری که نشان دهنده اقامت در خوابگاه باشد را به درخواست خود پیوست کند و در صورتی که در مکان هایی مانند هتل اقامت دارید، باید مدارکی که اقامت شما در این مکان ها را نشان می دهد را به مدارک درخواست پیوست کنید.

ارائه سوابق کیفری

متقاضیان در صورت درخواست اداره، موظفند مدرکی دال بر سوابق کیفری خود که توسط مراجع ذیصلاح کشور مقصد که تابعیت و مقیم قانونی آن را دارند، ارائه نماید.

ارائه مدارک تحت درمان

در صورتی که متقاضی برای برای درمان در چارچوب قراردادهای تامین اجتماعی دو جانبه به کشور ترکیه مهاجرت می کند، باید مدرکی مبنی بر وضعیت خود ارائه دهد. سندی که نشان دهنده مدت درمان است و توسط پزشک امضا و مهر شده باشد. برای متقاضیانی که هزینه آنها در طول درمان بر عهده مؤسسات و سازمانهای دولتی ذیربط باشد، شرط بیمه درمانی معتبر الزامی نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *