علاقه زیاد گردشگران به شهرهای زیرزمینی در کاپادوکیا

شهرهای زیرزمینی در منطقه باستانی کاپادوکیا در استان نوشهیر ترکیه هر ساله از شمار زیادی گردشگر داخلی و خارجی میزبانی می‌کنند.

منطقه کاپادوکیا در استان نوشهیر ترکیه که با غنای طبیعی، تاریخی و فرهنگی خود در سطح جهان مشهور است، هر ساله از تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی میزبانی می‌کند. گردشگران با بازدید از شهرهای زیرزمینی در این منطقه باستانی که هزاران سال قدمت دارند، آثاری از زندگی‌های گذشته را مشاهده می‌کنند.

این شهرهای زیرزمینی که در سال‌های 3000 تا 3500 قبل از میلاد با کنده‌کاری سنگ‌های توف در منطقه ساخته شده‌اند، با گسترش در دوران روم و بیزانس به وضعیت کنونی رسیده‌اند. این شهرها مطابق با شرایط سرپناهی لازم برای زندگی موقت یک جامعه ساخته شده‌اند. اتاق‌ها، انبارها، مخازن آب، کلیسا‌ها و دیگر واحدهای حیاتی در این شهرها با راهروهای باریکی به یکدیگر متصل شده‌اند.

تعداد زیادی شهر زیرزمینی در کاپادوکیا وجود دارد. بخش‌هایی از 6 مورد از این شهرهای زیرزمینی نورپردازی شده و برای بازدید مردم باز نگه‌داشته می‌شوند. مردم برای بازدید از این شهرها به عمق حدود 100 متری زمین پایین می‌روند.

طبق داده‌های وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، طی ژانویه تا اکتبر امسال از شهر زیرزمینی کایماکلی 459 هزار و 456 نفر، از درین‌کویو 298 هزار و 117 نفر، از اوزکوناک 194 هزار و 41 نفر، از مازی 9172 نفر و از تاتلارین نیز 4846 نفر بازدید کرده‌اند.

مجموع بازدیدکنندگان داخلی و خارجی از شهرهای زیرزمینی در کاپادوکیا طی این بازه زمانی از 1 میلیون و 52 هزار و 954 نفر فراتر رفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *