شهر ازمیر در ترکیه چه مزایا و معایبی دارد؟

اگر به فکر مهاجرت به ازمیر ترکیه هستید، خواندن این مطلب برایتان واجب است. در ادامه در مورد مزایا و معایب زندگی در ازمیر ترکیه با شما صحبت می کنیم و سعی می کنیم که دیدتان را به شرایط زندگی در ازمیر بازتر کنیم. ضمن اینکه در بخشی از این مطلب درباره هزینه های زندگی در ترکیه برای خانواده ها و همین طور افراد مجرد صحبت می کنیم و از این نظر نیز شرایط زندگی در ازمیر ترکیه را بررسی می کنیم. با خواندن این مطلب می توانید متوجه شوید که مهاجرت به ازمیر برای شما کار درستی هست یا خیر…

مزایای زندگی در ازمیر ترکیه

از آنجایی که زندگی در ازمیر مزایای زیادی را به همراه دارد، بهتر است که اول از همه در مورد مزایای مهاجرت به ازمیر با شما صحبت کنیم. همان طور که می دانید ازمیر یک شهر اروپایی در ترکیه است و از بزرگترین و مدرن ترین شهرهای ترکیه محسوب می شود. در نتیجه زندگی در آن برای کسانی که از شهرهای بزرگ خوششان می آید، تجربه جالبی است. این شهر زیبا و وسیع دانشگاه های بسیار خوبی دارد که علاوه بر اینکه خود ترک ها به تحصیل در آن علاقه مندند، دانشجویان بین المللی متعددی در آن ها تحصیل می کنند. این یعنی اگر شما در ازمیر زندگی کنید، این شانس را هم پیدا می کنید که در دانشگاه های خوب این شهر تحصیل کنید. این شهر با سواحل زیبا و اماکن تاریخی جذابی که دارد، یک شهر توریستی است و شما می توانید در صورت تمایل در بخش گردشگری در این شهر فعالیت داشته باشید و از این طریق مخارج زندگی خودتان را تامین کنید. ضمن اینکه این شهر برای تجارت هم شهر خوبی محسوب می شود و همیشه در آن نمایشگاه های تجارت سطح بالایی برگزار می شود و خیلی از تاجران ترکیه در آن فعالیت دارند و در کل می توان گفت که شرایط کار در آن از شرایط کار از خیلی از شهرهای دیگر ترکیه بهتر است.

معایب زندگی در ازمیر ترکیه

شاید بدترین ایرادی که به زندگی در ازمیر به عنوان یک مهاجر وارد باشد، این است که مردم ازمیر و همین طور دیگر شهرهای ترکیه ترجیح می دهند که به زبان خودشان با همدیگر و همین طور خارجی ها صحبت کنند. با این حساب هر کسی که به فکر مهاجرت به ازمیر باشد، ناچار می شود که زبان ترکیه ای را یاد بگیرد و این مساله شاید برای همه راحت نباشد. نکته دیگری که از آن می توان به عنوان یکی از معایب زندگی در ازمیر ترکیه یاد کرد، این است که شاید پیدا کردن کار در این شهر برای ایرانیان خیلی ساده نباشد و مردم ازمیر ترجیح بدهند که هموطنان خودشان را به عنوان نیروی کار استخدام کنند.

هزینه زندگی در ازمیر ترکیه

حالا که درباره مزایا و معایب زندگی در ازمیر ترکیه صحبت کردیم، وقتش رسیده که نگاهی به هزینه های زندگی در ازمیر ترکیه بیندازیم. اگر آمار و ارقام را در نظر بگیریم، می توانیم بگوییم که هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در ازمیر ترکیه به صورت میانگین حدود 12 هزار لیره و هزینه زندگی یک فرد مجرد در ازمیر ترکیه به صورت میانگین حدود 3500 لیره در ماه است. البته باید این را در نظر داشته باشید که در این تخمین ها، هزینه اجاره خانه در نظر گرفته نشده است و اگر کسی نتواند در ازمیر برای خودش ملک شخصی بخرد، باید هزینه اجاره خانه را نیز به این مبلغ ماهانه اضافه کند. نکته قابل توجه این است که هزینه زندگی در ازمیر ترکیه به نسبت خیلی از شهرهای دنیا پایین تر است و اصولا ازمیر به عنوان یک شهر گران برای زندگی شناخته نمی شود.

حالا که این مطلب را مطالعه کردید، فکر می کنید که ازمیر برای شما شهر خوبی برای مهاجرت هست؟ تصمیم شما چیست؟ آیا می خواهید به ازمیر ترکیه مهاجرت کنید؟ در این صورت به شما پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از مهاجرت، یک سفر به ازمیر داشته باشید و از نزدیک شرایط زندگی در ازمیر ترکیه را بررسی کنید تا بتوانید پیش بینی دقیق تری از آینده خودتان در ازمیر داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *