سهم بزرگ صنعت سریال‌سازی و گردشگری پزشکی در افزایش علاقه مردم اسپانیا به ترکیه

علاقه مردم اسپانیا به ترکیه به‌دلیل سریال‌های ترکی و بالا بودن کیفیت و کمیت خدمات درمانی افزایش چشمگیری داشته است.

علاقه مردم اسپانیا به ترکیه به‌دلیل سریال‌های ترکی و بالا بودن کیفیت و کمیت خدمات درمانی در ترکیه نسبت به سال گذشته 4 برابر افزایش یافت.

طبق داده‌های دفتر گردشگری در مادرید، شمار بازدیدکنندگان اسپانیایی از ترکیه سال گذشته 75 هزار نفر بوده و این تعداد طی ژانویه تا اکتبر 2022 به 225 هزار نفر رسید.

انتظار می‌رود شمار بازدیدکنندگان اسپانیایی از ترکیه تا پایان امسال به 300 هزار نفر افزایش پیدا کند.

نعمان چیرمجی‌اوغلو، مدیر دفتر شرکت ترکیش ایرلاینز (THY) در مادرید در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی راجع به این موضع اظهار داشت: هم سریال‌های ترکی و هم گردشگری پزشکی در گسترش ترکیش ایرلاینز و بخش گردشگری ترکیه سهم بزرگی دارند.

چیرمجی‌اوغلو تصریح کرد: علاقه مردم اسپانیا به سریال‌های ترکیه به‌طور روزافزون افزایش می‌یابد. این سریال‌ها در پربیننده‌ترین ساعات تماشای تلویزیون پخش می‌شوند و بسیار محبوب هستند.

وی ادامه داد: وقتی اسپانیایی‌ها از ما درباره ترکیه کسب اطلاعات می‌کنند یا برای سفر به ترکیه بلیط هواپیما می‌خرند، از ما سوال‌هایی مانند اینکه آن سریال در کجا فیلم‌برداری شد؟ آیا می‌توانیم از آنجا بازدید کنیم؟، می‌پرسند. می‌دانیم که برخی آژانس‌های گردشگری، مشتریان اسپانیایی را به مناطقی می‌برند که سریال‌ها ترکی در آنجا فیلم‌برداری شده‌اند.

چیرمجی‌اوغلو متذکر شد: ترکیه در وهله اول در زمینه کاشت مو یک مقصد بسیار محبوب برای اسپانیایی‌ها بود. سپس دیدند که خدمات درمانی در ترکیه با کیفیت بوده و برای آنها هزینه‌های بسیار مقدون به صرفه داده می‌شود. در حال حاضر برای عمل‌های زیبایی، دندان و چشم نیز ترکیه را ترجیح می‌دهند. فکر می‌کنیم این بازار بیشتر توسعه خواهد یافت.

وی افزود: کسانی که برای گردشگری پزشکی به ترکیه سفر می‌کنند، به فرصت انجام تعطیلات کوتاه مدت دست می‌یابند و درباره این سفرها همیشه بازخورد مثبتی حاصل می‌شود. می‌خواهیم کشورمان را از طریق گردشگری پزشکی و سریال‌های ترکی به اسپانیایی‌ها بیشتر معرفی کنیم و در ترکیه از تعداد بیشتر اسپانیایی میزبانی کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *