زلزله‌ در ترکیه؛ از سرگیری صادرات در استان مالاتیا

یک کارخانه تولید گوشت فعال در استان زلزله‌زده مالاتیا خط تولید را با ظرفیت محدود از سر گرفته و اولین صادرات خود را به عراق انجام داد.

فعالیت‌های تجاری برای رونق مجدد و احیای استان مالاتیا که در زلزله‌های مهیب اخیر ترکیه با کانون قهرمان‌ماراش خسارات بالایی متحمل شده، ادامه دارد.

کارخانه‌های تولیدی در این شهر پس از ارزیابی و اطمینان از امنیت آنها مجددا آغاز به کار کرده و کارکنان که خود نیز زلزله‌زده محسوب می‌شوند، در حال بازگشت به محل کار خود هستند.

در این راستا، بسیاری از مشاغل مستقر در منطقه صنعتی مالاتیا نیز به تدریج در تدارک بازگشت به چرخه فعالیت و تولید هستند.

استانبول پیلیچ که شرکت پیشرو در صنعت گوشت قرمز و طیور و از بزرگترین صادرکنندگان به خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیای مرکزی به شمار می‌رود، در زمره شرکت‌هایی مناطق زلزله‌زده است که فعالیت خود را از سر گرفت.

بلال یلدریم، رئیس هیئت مدیره استانبول پیلیچ در این رابطه به خبرنگار آناتولی گفت: این شرکت با 260 پرسنل دارد و حوزه اصلی فعالیت ما تولید فرآورده‌های گوشت قرمز و سفید است و 95 درصد از تولیدات نیز صادر می‌شود.

وی افزود: اگرچه در زلزله خسارت دیدیم اما تمام توان خود را به کار گرفته و پس از حدود دو هفته تصمیم به فعالیت مجدد گرفتیم. 120 نفر کارکنان‌مان سر کار خود بازگشتند. امروز نخستین محموله صادراتی به عراق ارسال می‌شود. مالاتیا نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند و احیای فوری آن حائز اهمیت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *