رونمایی از موتور لوکوموتیو ساخت ترکیه

نخستین موتور لوکوموتیو که منحصرا در ترکیه طراحی و تولید شده است، امروز با حضور وزیر صنایع و فن‌آوری و وزیر حمل و نقل کشور رونمایی شد.

نخستین موتور لوکوموتیو که منحصرا در ترکیه طراحی و تولید شده، امروز با حضور مصطفی وارناک، وزیر صنایع و فن‌آوری و عادل کارااسماعیل‌اوغلو، وزیر زیرساخت و حمل و نقل کشور در استان کوجا‌ائلی رونمایی شد.

وزیر صنایع و فن‌آوری ترکیه در مراسم رونمایی از نخستین موتور لوکوموتیو طراحی و تولید شده داخلی با بیان اینکه ترکیه علاوه بر تولید بسیاری از نیازهای داخلی در بخش صنایع ریلی به یکی از کشورهای صادر کننده نیز تبدیل شده است، اظهار کرد: امروز از موتوری رونمایی می‌کنیم که صفر تا صد آن در داخل کشور طراحی و تولید شده است. تمامی حقوق تجاری این موتور نیز به ترکیه تعلق دارد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر، با افتتاح مرکز آزمایش موتور در سال 2020، ترکیه به یکی از مراکز تست موتورهای طراحی و ساخته شده تبدیل شده است. تاکنون موتور خودروی ملی یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا و برخی از تست‌های موتورهای ساخته شده توسط شرکت‌های فورد اوتوسان، هیوندایی و BMC در این مرکز صورت گرفته است.

وارناک درباره ویژگی‌های نخستین موتور لوکوموتیو طراحی و تولید شده در ترکیه نیز توضیح داد: این موتور در سه مدل هشت، 12 و 16 سیلندری تولید خواهد شد و حداکثر قدرت متحرکه آن نیز 2700 اسب بخار است. تولید انبوه این موتور در شرکت صنایع راه آهن ترکیه (TÜRASAŞ) صورت خواهد پذیرفت.

وزیر صنایع و فن‌آوری ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود از معرفی لوکوموتیو برقی ساخت داخل در آینده نزدیک خبر داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *