رونق چشمگیر گردشگری در استان وان ترکیه؛ رکورد ثبت شد

بخش گردشگری استان وان ترکیه طی سالهای اخیر شاهد رشد چشمگیری بوده و ظرفیت بسیاری از هتل‌ها و اماکن اقامتی این استان در تابستان امسال تا 100 درصد پر شده است.

بخش گردشگری استان وان ترکیه طی سالهای اخیر شاهد رشد چشمگیری بوده و ظرفیت بسیاری از هتل‌ها و اماکن اقامتی این استان در تابستان امسال تا 100 درصد پر شده است.

صنعت گردشگری استان وان با مسافرت شهروندان کشورهای همسایه از ایران، ارمنستان و عراق در فصل تابستان 2022 رکورد جدیدی به ثبت رسانده است.

اکثر گردشگران خارجی در وان را شهروندان ایرانی تشکیل می‌دهند. هزاران گردشگر ایرانی با سفر به استان وان به خرید، سرگرمی و تفریح می‌پردازند.

همچنین کسب و کار اصناف و کسبه فعال در بخشهای مختلف مرتبط با صنعت توریسم نیز طی ماه‌های اخیر به دلیل استقبال گردشگران داخلی و خارجی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و امکانات رفاهی استان وان رونق گرفته است.

ارول اوسلو، مدیر اداره فرهنگ و گردشگری استان وان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی درباره داده‌های مربوط به بخش گردشگری این استان اعلام کرد: شمار گردشگران حتی از سال 2018 یعنی دوره پیش از همه‌گیری کرونا نیز عبور کرده است. گردشگران خارجی نه تنها از ایران بلکه از ارمنستان و عراق نیز برای گذراندن تعطیلات به استان وان سفر می‌کنند.

نجدت تقوا، رئیس اتاق صنایع و بازرگانی وان نیز با اشاره به حجم انبوه گردشگران داخلی و خارجی که در فصل تابستان به این استان سفر کرده‌اند، تصریح کرد: نزدیک به سه ماه است که ظرفیت تمامی هتل‌ها و اماکن اقامتی 100 درصد پر است و این نیز نشانگر خیل استقبال گردشگران از سفر به استان وان است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *