روزشماری زلزله‌زدگان شهر وان برای اسکان در خانه‌های جدیدشان

منازلی که برای زلزله‌زدگان در شهر وان توسط اداره توسعه مسکن ترکیه ساخته شد، رو به اتمام بوده و آماده تحویل دادن است.

زلزله زدگان منطقه باش‌قلعه وان که خانه‌هایشان با زلزله 5.9 ریشتری سال گذشته با مرکزیت شهر خوی ایران تخریب شد در حال آماده شدن برای اسکان در خانه‌های جدید خود که توسط اداره توسعه مسکن ترکیه (TOKİ) ساخته شد، هستند.

در محله اوزپینار که به دلیل زلزله 23 فوریه 2020 در ایران، 10 نفر جان خود را از دست دادند و 67 نفر مجروح شدند، 75 خانه توسط TOKİ برای خانواده‌هایی که خانه‌های‌شان آسیب دیده بود، ساخته شد.

در محله‌ای که مردم با پرورش دام امرار معاش می‌کنند، عملیات ساخت 16 انباری برای ساکنانی که انبارهای آنها تخریب شده به پایان رسیده است.

بازماندگان این زلزله روز شماری می کنند تا در خانه‌هایی که از جنس فولاد مقاوم در برابر بلایا ساخته شده و برای سکونت آماده شده‌اند اسکان پیدا کنند.

زلزله زدگان که امروز با قرعه کشی خانه‌های جدیدشان مشخص می‌شود، در هفته اول نوامبر با تحویل گرفتن کلید در خانه گرم خود ساکن خواهند شد.

علی احسان کورپش، مدیر اداره حوادث اضطراری استان وان به خبرنگار آناتولی گفت که این مرکز تمام امکانات را برای خدمات رسانی به شهروندان آسیب دیده در زلزله در باش‌قلعه ارائه کرده است.

کورپش با یادآوری اینکه همه نهادها برای التیام زخم‌های شهروندان پس از زلزله و پیامدهای آن بسیج شده‌اند، تصریح کرد: دولت ما در این روند با تمام امکانات در کنار شهروندان‌مان ایستاده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *