رئیس‌جمهور ترکیه شایسته دریافت «نشان عالی جهان تُرک» شد

رئیس‌جمهور ترکیه در نهمین نشست سازمان کشورهای تُرک بابت خدمات او برای جهان تُرک شایسته دریافت «نشان عالی جهان تُرک» شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در نهمین نشست سازمان کشورهای تُرک در سمرقند، پایتخت ازبکستان بابت خدمات او برای جهان تُرک شایسته دریافت «نشان عالی جهان تُرک» شد.

نشان عالی جهان تُرک توسط شوکت میرضیایف، رئيس‌جمهور ازبکستان به اردوغان تقدیم شد.

میرضیایف طی سخنانی طی اظهاراتی قبل از تقدیم این نشان به اردوغان متذکر شد: نقش مهمی در سازمان کشورها‌های تُرک داشتید. کمک‌های زیادی به همکاری راه‌بردی و فعالیت‌های کشورهای ترکی‌زبان و همکاری مردمان تُرک کردید. بابت این کمک‌ها و تلاش‌های شما، به‌عنوان سازمان کشورهای تُرک نشان عالی جهان تُرک را به شما تقدیم می‌کنیم.

رئیس‌جمهور اردوغان نیز اظهار داشت: «از طرف خود و ملتم از شما و در نزد شما از تمام دوستان و برادرانم تشکر می‌کنم. خدا را شکر، به‌عنوان جهان تُرک امروز قدرتمندتر از دیروز هستیم. شورای خانواده ما به یک سازمان بین‌المللی تبدیل شده است که با اطمئنان کامل به سوی آینده پیش می‌رود. ما از اراده‌ای تزلزل ناپذیر برای ادغام در همه زمینه‌هایی داریم که از اقتصاد تا سلامت، از ورزش تا فرهنگ و از سیاست تا تجارت زندگی شهروندانمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد».

اردوغان ضمن اشاره به درخشش روافزون وجهه سازمان کشورهای تُرک در عرصه بین‌المللی، از همه کسانی که برای دستیابی سازمان کشورهای تُرک به این موقعیت کمک کردند، بابت تلاش‌ها و فداکاری آن‌ها تشکر کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *