دیدار وزیر کشور ترکیه با مدیرکل سازمان بین‌المللی مهاجرت

وزیر کشور ترکیه در حتای با مدیرکل سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) دیدار کرد.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه با آنتونیو ویتورینو، مدیرکل سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) در استان حتای دیدار و گفت‌وگو کرد.

این دیدار بدون حضور خبرنگاران صورت گرفته و ساواش اونلو، رئیس اداره مهاجرت وابسته به وزارت کشور ترکیه نیز در این دیدار حضور داشت.

ویتورینو قبل از این دیدار، از مرکز سازمان ملل متحد در شهرستان ریحانلی بازدید و کمک‌های بشردوستانه که قرار است با تریلی‌ها به سوریه ارسال شوند را بررسی کرد.

آنتونیو ویتورینو در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد که زلزله‌های 6 فوریه، در شمال سوریه خسارات فراوانی به بار آورده است.

ویتورینو متذکر شد: برای کمک‌رسانی به بیش از 4 میلیون نفر در شمال غرب سوریه همه اقلام را به منطقه ارسال می‌کنیم. کمک‌ها را که جمع‌آوری می‌کنیم، به اینجا می‌آوریم و سپس به همکارانمان در منطقه تحویل می‌دهیم تا بین نیازمندان توزیع کنند. امیدوارم جامعه بین‌المللی به حمایت از این مردم که به کمک‌های بشردوستانه شدیدا نیاز دارند، ادامه دهد.

مدیرکل سازمان بین‌المللی مهاجرت سپس با پناهجویان در مرکز اقامت موقت بوینویوغون نیز دیدار و از مقامات مسئول درباره وضعیت پناهجویان کسب اطلاعات کرد.

ساواش اونلو در این دیدارها ویتورینو را همراهی کرد.

ویتورینو و اونلو سپس در این مرکز با فیلیپو گراندی، رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان تشکیل جلسه دادند.

این جلسه نیز بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *