خلوصی آکار: حوزه نفوذ و صلاحیت‌ ترکیه روز به روز در حال گسترش است

وزیر دفاع ملی ترکیه اعلام کرد، نیروهای مسلح ترکیه با امکانات و توانایی‌های خود به یکی از معدود ارتش‌های جهان تبدیل شده است

خلوصی آکار وزیر دفاع ملی ترکیه تاکید کرد که نیروهای مسلح ترکیه با امکانات و توانایی‌های خود به یکی از معدود ارتش‌های جهان تبدیل شده است.

خلوصی آکار در مراسمی که به مناسبت یکصد و یکمین سالگرد آزادسازی غازی‌عنتب، در این شهر برگزار شد، اظهار داشت، ترکیه که در روابط بین‌المللی به صورت فاعل درآمده و حوزه نفوذ و صلاحیت‌اش روز به روز در حال گسترش است، قدرت مهمی در جهان است.

 آکار با اشاره براینکه، ترکیه دیپلماسی فعالی را برای پایان دادن به جنگ روسیه و اوکراین و تضمین آتش‌بس نشان داده است، اظهار داشت، ترکیه به امضا و تمدید توافق‌نامه انتقال غلات برای رفع بحران غذایی که جهان را تهدید می‌کند، کمک زیادی کرده است.

آکار با تاکید براینکه یونان هر روز تنش‌های جدیدی ایجاد می‌کند، تصریح کرد‌، ترکیه برای صلح و ثبات در منطقه تلاش کرده و یونان از رویکردی که به بی ثباتی دامن می‌زند، پیروی می‌کند.

وزیر دفاع گفت، اگرچه در قبرس، دریای اژه و مدیترانه شرقی آماده گفت‌وگو هستیم، اما به هیچ عمل انجام یافته‌ای اجازه نداده‌ و منبعد نیز نخواهیم داد. ما مصمم هستیم که از حقوق و منافع خود و برادران قبرسی خود محافظت کنیم.

وزیر دفاع ملی با تاکید بر اینکه نیروی‌های مسلح ترک با امکانات و توانمندی‌های خود به یکی از معدود ارتش‌های جهان تبدیل شده است، گفت، ارتش قهرمان ما مصمم است تا امنیت کشور و ملت اصیل‌مان را بدون توجه به منشاء خطر، تامین کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *