حضور فعال شرکت‌های ترکیه‌ای در بازسازی استان کرکوک عراق

شرکتهای ترکیه‌ای فعال در عراق که در بازسازی این کشور نقش مهمی داشته‌اند در حال ساخت یک بیمارستان بزرگ در مرکز کرکوک هستند.
شرکتهای ترکیه‌ای فعال در عراق که در بازسازی این کشور نقش مهمی داشته‌اند، در حال ساخت یک بیمارستان 400 تختخوابی در مرکز شهر کرکوک و مراکز دیالیز در مناطق آزاد شده از داعش در جنوب این استان هستند.

ده‌ها شهر و صدها روستا در جنوب کرکوک از جمله مناطقی است که در سال 2014 در عراق به کنترل گروه تروریستی داعش درآمد و در 10 ژوئیه 2017 توسط ارتش عراق آزاد شد.

پس از آزادسازی این مناطق، شرکتهای ترکیه‌ای نقش مهمی در بازسازی آن داشته و طرحهای مختلف عمرانی، زیرساختی و سلامت را اجرایی می‌کنند.

– ساخت بزرگترین بیمارستان کرکوک

موفق عبدالجبار، رئیس بخش بازرسی تعمیرات اداره بهداشت کرکوک در گفتگو با آناتولی با بیان اینکه شرکتهای تُرک مجموعا 3 بیمارستان را در مرکز کرکوک و مناطق آزاد شده می‌سازند، گفت: بیمارستان 9 طبقه و 400 تختخوابی که در 60 هزار متر مربع در منطقه «جاده بغداد» ساخته می‌شود، بزرگترین بیمارستان کرکوک خواهد بود.

به گفته وی، ساخت این بیمارستان در سال 2011 آغاز شده و طبق برنامه‌ریزی‌ها در ژوئیه 2024 افتتاح خواهد شد.

این مقام عراقی افزود که دو بیمارستان دیگر نیز توسط شرکتهای ترکیه‌ای در جنوب استان در حال ساخت بوده و به عنوان مراکز دیالیز فعالیت خواهند کرد.

عبدالجبار با بیان اینکه شرکتهای تُرک طی سالهای گذشته پروژه‌های مهمی را در موصل، بغداد و شهرهای جنوب کشور اجرا کرده‌اند، افزود: ما به آنها اعتماد داریم و به ویژه در بخش پل‌سازی، سیستمهای زیرساختی، بیمارستان و مدرسه‌سازی و همچنین زیرساختهای فرودگاهی بسیار موفق عمل کرده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *