حضور اردوغان در مراسم عید جمهوریت ترکیه

مراسم بزرگذاشت عید جمهوریت و نود و نهمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور و مقامات عالی‌رتبه در مقبره مصطفی کمال آتاترک در آنکارا برگزار شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و مقامات عالی‌‌رتبه، رهبران احزاب و فرماندهان ارتش کشور به مناسبت «نود و نهمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه» و عید جمهوریت، با حضور در مقبره مصطفی کمال آتاترک بنیانگذار جمهوری در «آرامگاه آنیت‌کبیر» در آنکارا به وی ادای احترام کردند.

اردوغان پس از مراسم اجرای سرود ملی، تاج‌گل گذاری بر مزار آتاترک و ادای احترام در دفتر ویژه آنیت کابیر نوشت: آتاترک گرانقدر، امروز نود و نهمین سالگرد جمهوری را که پس از مبارزه‌ای سخت و حماسی تحت رهبری شما بنا نهادیم، جشن می‌گیریم.

وی در ادامه تصریح کرد: ما سخت تلاش می‌کنیم تا جمهوری‌مان که شما و شهدای پاکمان به ما امانت سپرده‌اید را برای همیشه پابرجا نگاه داریم. مفتخریم که این روز تاریخی را با افتتاح کارخانه تولید توگ، اولین خودروی برقی ملی کشورمان، جشن می‌گیریم.

وی در ادامه تصریح کرد: با عزم راسخ به مبارزه خود ادامه می‌دهیم تا قرنی را که در آن هستیم را قرن ترکیه بسازیم و به رویاهای ملت خود را محقق کنیم. روحتان شاد، یادتان گرامی؛ روز جمهوری مبارک.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *