«توکی» ترکیه 3000 خانه پیش‌ساخته فلزی در آدی‌یامان می‌سازد

سازمان انبوه سازی ترکیه برای اسکان 15 هزار زلزله‌زده در حومه شهر آدی‌یامان 3 هزار خانه پیش ساخته فلزی می‌سازد.

سازمان انبوه‌سازی ترکیه موسوم به «توکی» در محوطه‌ای به مساحت بیش از 300 هزار متر مربع در حومه شهر آدی‌یامان که ساختمان‌های اداری و مسکونی آن در زلزله‌های اخیر دچار تخریب شده است، 3000 هزار خانه پیش ساخته فلزی برای 15 هزار زلزله‌زده می‌سازد.

مساحت هر کدام از این خانه‌ها 27 متر مربع و شامل تجهیزات و امکانات لازم برای زندگی هر فرد خواهد بود.

در کنار این واحدهای مسکونی، پیش دبستانی، مراکز بهداشتی، سالن‌های ورزشی و سرگرمی و همچنین مراکز اجتماعی نیز برای زلزله زدگان در نظر گرفته شده است.

عمر جانیکلی‌اوغلو، مدیر اجرایی توکی در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: این سازه‌‌های فولادی از لوازم سبک ساخته شده و پس از نصب روکش و عایق بندی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی همچنین گفت: سیستم گرمایشی، آب سرد و گرم، آشپزخانه، اتاق والدین و سالن طراحی شده و در اسرع وقت به شکل مرحله‌ای تحویل داده خواهند شد. هم اکنون 300 پرسنل به طور میدانی به همراه 100 ماشین سنگین در اینجا حضور دارند که این شمار در آینده افزایش پیدا خواهد کرد. اقدامات لازم را برای تحویل سریع این سازه‌‌ها به شهروندانمان را انجام می‌دهیم.

گفتنی است به دنبال وقوع زلزله‌های 7.7 و 7.6 ریشتری در جنوب شرق ترکیه ساختمان‌های زیادی در 11 استان این منطقه دچار تخریب شده و موضوع برپایی شهرک‌های چادری، کانتینری و همچنین خانه‌های پیش ساخته تا موقع اسکان دائمی زلزله زدگان در ساختمان‌های اصلی اولویت پیدا کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *