تولد 40 هزار بچه لاک‌پشت‌ دریایی در سواحل موغلای ترکیه

حدود از 40 هزار بچه لاک‌پشت‌ دریایی در سواحل استان موغلای ترکیه سر از تخم بیرون آورده و روانه دریا می‌شوند.

حدود 40 هزار بچه لاک پشت بچه در سواحل شهرستان‌های اورتاجا و فتحیه استان موغلا از 600 لانه لاک‌پشت سرخ (کارتا کارتا) که از گونه لاک‌پشت دریایی رو به انتقراض است، سر از تخم بیرون آورده و روانه دریا خواهند شد.

پروفسور یعقوب کاسکا، رئیس مرکز تحقیقات، نجات و توانبخشی لاک پشت‌‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه روند تخم‌گذاری و تولد جوجه‌ها ادامه دارد، گفت: تعداد لانه‌ها از 600 عدد گذشت.

وی اظهار داشت: با همکاری وزارت محیط زیست و شهرسازی و اداره کل حفاظت از طبیعت و پارک‌های ملی کشور حفاظت از لانه‌های لاک‌پشت سرخ را پیش بردیم. به همین دلیل تعداد لانه‌ها افزایش یافت.

کاسکا با یادآوری اینکه داوطلبان جوان و تیم‌ها در حال مراقبت در ساحل هستند تا از هر گونه آسیبی به جوجه‌ها جلوگیری شود، گفت: تاکنون 400 قطعه جوجه از لانه بیرون آمده‌اند. گمان می‌رود تا پایان سپتامبر روند تولد جوجه‌ها از حدود 200 لانه نیز صورت بگیرد. فکر می‌کنم با اتمام فصل نزدیک به 40 هزار جوجه را روانه دریا کنیم.

گفتنی است تخم گذاری لاک‌پشت‌های مادر از اوایل ماه مه در شن زارهای بلک صورت می گیرد و با گرم شدن هوا روند بیرون آمدن از تخم آغاز می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *