توسعه ربات پاکسازی سطح دریا توسط شرکت کوچ ترکیه

شرکت فناوری های اطلاعاتی و دفاعی کوچ با هدف جلوگیری از آلودگی دریا رباتی با عنوان «Smartium Clean» توسعه داد.

شرکت فناوری‌ های اطلاعاتی و دفاعی کوچ با هدف جلوگیری از آلودگی دریا رباتی با عنوان «Smartium Clean» توسعه داد که با 2 باتری شارژی به مدت 3 ساعت کار می‌کند.

فعالیت‌های توسعه این ربات پاکسازی دریا در سال 2021 آغاز شده و در ماه آوریل 2022 به تولید انبوه رسید. تاکنون 10 عدد از این ربات در پایانه‌های تجارت دریایی و یکی از شهرداری‌های ترکیه برای پاکسازی سطح دریا استفاده می‌شود.

برکر امره تاک، مدیر بخش توسعه پایدار سازمانی شرکت فناوری های اطلاعاتی و دفاعی کوچ در گفت‌و‌گو با خبرنگار آناتولی تصریح کرد: این ربات، دستگاهی است که حدود یک متر طول دارد و مانند یک کاتاماران روی دریا حرکت می‌کند. ربات پاکسازی سطح دریا می‌تواند مانند جاروبرقی رباتیک مناطقی را که به‌صورت خودکار تعریف شده‌اند، تمیز کند. همچنین می‌توانیم این ربات را با استفاده از دوربین روی آن از راه دور کنترل کنیم.

تاک افزود: این ربات طی یک ساعت می‌تواند مساحتی به وسعت 1000 مترمربع را تمیز کند. این نوع دستگاه‌ها برای پاکسازی اسکله، دریاچه یا حوضه بسیار مفید است؛ زیرا حدود 45 کیلوگرم وزن دارد و می‌توان آن را به‌راحتی از جایی به جای دیگر حمل کرد.

وی تاکید کرد که ربات مذکور علاوه بر جمع‌آوری زباله‌ها و پاگسازی روغن از سطح دریا، می‌تواند برای اهداف مختلفی مانند تجزیه و تحلیل آب دریا نیز استفاده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *