تسریع خدمات برای بازگشت روال عادی زندگی در شهر زلزله‌زده البستان

استاندار مسئول رسیدگی به امور زلزله‌زدگان در البستان تاکید کرد آواربرداری تا چند روز آتی پایان می‌یابد، شبانه‌روز برای بازگشت زندگی عادی مردم در تلاش هستیم.

گوکمن چیچک، استاندار کایسری و مسئول رسیدگی به امور زلزله‌زدگان در البستان در مورد فعالیت‌های انجام شده و آخرین وضعیت این شهرستان به خبرنگار آناتولی گفت: بالغ بر 7 هزار نفر از کارکنان شهرداری‌های ترابزون، سامسون و ملیک‌قاضی به همراه ماشین‌آلات و تجهیزات لازم مشغول آواربرداری هستند.

وی ضمن تاکید بر لزوم اتمام هرچه سریعتر آواربرداری برای بازگشت روال عادی زندگی در مناطق زلزله‌زده، تصریح کرد: روزانه 20 مورد آواربرداری انجام می‌شود، که از امروز به 60 مورد افزایش خواهد یافت. ارزیابی تخریب ناشی از زلزله در مرکز شهر پایان یافته و این روند در روستاها در شرف اتمام است. به نظر می‌رسد ظرف سه یا چهار روز آینده عملیات برداشت و دفع آوار و پاکسازی خاتمه یابد.

چیچک در ادامه با بیان اینکه شهرداری ترابزون اقدامات زیربنایی محوطه برپایی 2 هزار کانکس اسکان را به اتمام رسانده، افزود: شهرک‌های کانتینری در مدت کوتاهی در اختیار زلزله زدگان قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول همچنین اظهار داشت: ارسال مواد غذایی به مناطق روستایی بدون هیچ کم و کاستی انجام می‌گیرد. تمام تلاش‌مان را برای اینکه روال عادی زندگی به البستان بازگردد، به کار می‌بریم. برای مثال بانک زراعت فعالیت خود را آغاز کرده و کانتینر پست راه‌اندازی شد.

گفتنی است 6 فوریه دو زلزله‌ به بزرگی 7.7 و 7.6 ریشتر یازده استان ترکیه را به مرکزیت شهرستان‌های پازارجیک و البستان در استان قهرمان‌ماراش لرزاند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *