ترکیه همچنان مرکز جاذبه‌ای برای گردشگران جهان است

رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی ترکیه اطلاعاتی در خصوص اهداف گردشگری ترکیه در سال 2023 ارائه کرد

ترکیه به‌عنوان یکی از کشورهای دارای بالاترین پتانسیل گردشگری در جهان ، همچنان در کانون توجه گردشگران قرار دارد.

فیروزه باغلی‌کایا رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی ترکیه اعلام کرد: شهرهایی که در نتیجه زمین‌لرزه مرگ‌بار ششم فوریه متحمل خسارات جانی و مالی سنگینی شدند، در بازار گردشگری از جایگاه مهی برخوردار بودند.

وی تاکید کرد: این شهرها بویژه در بین مقاصد گردشگری غیرقابل انصراف تورهای فرهنگی و گاسترونومی قرار دارند.

فیروزه باغلی‌کایا رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی ترکیه در پاسخ به سوالی پیرامون تاثیر زمین‌لرزهای قهرمان مرعش در اهداف گردشگری ترکیه در سال 2023 گفت: انعکاسات و تاثیرات این بلای طبیعی بزرگ بر صنعت جهانگردی را در روزهای آینده به‌شکل روشن‌تری مشاهده خواهیم کرد. از این جهت دیدارها و مذاکراتی که در نمایشگاه گردشگری برلین ( ITB) انجام خواهیم داد، حائز اهمیت فراوانی است.

باغلی‌کایا در ادامه افزود: علاقه و توجه بازارها و شرکت‌های گردشگری خارجی به ترکیه که بطور سنتی دارای بالاترین ظرفیت گردشگری است، همچنان ادامه دارد. در این چهارچوب تقاضای رزرو جا از کشورهایی مانند آلمان، روسیه، انگلستان، لهستان و هلند در ترکیه به‌شکلی روزافزون ادامه دارد.

رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی ترکیه ضمن اشاره به اینکه در روزهای هفتم الی نهم مارچ در نمایشگاه گردشگری برلین شرکت خواهند کرد گفت: در پی این نمایشگاه نیز به رایزنی‌های بین‌المللی و جذب گرشگران در چهار گوشه جهان به ترکیه ادامه خواهیم داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *