ترکیه به اتیوپی تجهیزات فنی اهدا کرد

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا» به مرکز مطالعات یکپارچگی ملی و منطقه‌ای مستقر در اتیوپی تجهیزات فنی اهدا کرد.
آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا» برای رفع نیازهای فنی مرکز مطالعات یکپارچگی ملی و منطقه‌ای (CeNRIS) مستقر در اتیوپی٬ تجهیزات فنی از جمله کامپیوتر٬‌ دستگاه فتوکپی و چاپگر اهدا کرد.

چنگیز پولات، هماهنگ کننده برنامه‌های تیکا در اتیوپی به خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که آنها بیش از 17 سال است که برای توسعه بخش‌های مختلف اتیوپی تلاش می‌کنند.

پولات با بیان اینکه تیکا تجهیزات فنی از جمله دستگاه‌های الکترونیکی مانند کامپیوتر، دستگاه‌های کپی و چاپگر ارائه کرده است، گفت: «معتقدیم که با ابتکارات چنین مرکز مطالعات و با حمایت تیکای ترکیه آینده اتیوپی روشن خواهد بود.»

وی تاکید کرد: فعالیت و کمک‌های بسیاری از سازمان‌های کمک‌رسان بین‌المللی و سازمان‌های غیردولتی در اتیوپی ناکافی بوده است.

او گفت: امیدواریم مرکز مطالعات یکپارچگی ملی و منطقه‌ای اتیوپی با حمایت تیکا و سایر سازمان‌ها الگویی برای موسسات ملی و بین‌المللی باشد.

ابراهیم مولوشوا فارغ التحصیل ترکیه و رئیس این مرکز مطالعات ضمن قدردانی از حمایت تیکا اظهار داشت: اتیوپی روند بسیار حساسی را پشت سر می‌گذارد و امیدواریم تلاش‌های مان در این زمینه به صلح و ثبات اتیوپی و منطقه کمک کند. دانستن اینکه ترکیه در کنار اتیوپی است به ما اعتماد به نفس می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *