ترکیه، صدرنشین فهرست کشورهای اعطاءکننده بیشترین کمک‌های بشردوستانه در جهان

ترکیه در سال 2021 نیز بیشترین کمک بشردوستانه را در سطح جهانی با توجه به درآمد ناخالص ملی خود انجام داده است

بر اساس گزارش موسسه «Development Initiatives» انگلستان که درباره وضعیت «کمک‌های بشردوستانه در سال 2022» در سطح بین المللی منتشر شده، ترکیه با توجه به درآمد ناخالص ملی خود در سال 2021 نیز بیشترین میزان کمک بشردوستانه را در سطح جهانی ارائه کرده است.

بر اساس این گزارش، آمریکا با اعطای کمک 9 میلیارد و 768 میلیون دلاری در صدر کشورهای اعطاء کننده کمک‌های بشردوستانه در سطح جهان قرار دارد و ترکیه نیز از این لحاظ در رتبه دوم ایستاده است.

این در حالی است که ترکیه با اعطای 5 میلیارد و 587 میلیون دلار کمک بشردوستانه، بالاترین نسبت اعطای کمک‌های بشردوستانه به درآمد ناخالص ملی در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.

ترکیه در سال‌های 2013، 2014 و 2015 رتبه سوم، در سال‌های 2016 و 2020 رتبه دوم و در سال‌های 2017، 2018 و 2019 در رتبه اول نسبت کمک‌های بشردوستانه اعطا شده به درآمد ناخالص ملی را در میان کشورهای جهان قرار گرفته بود.

ترکیه در سال 2020 نیز به عنوان کشوری که بیشترین کمک بشردوستانه را در مقایسه با درآمد ناخالص ملی خود انجام داده، ثبت شد. در این گزارش اعلام شده که کمک‌های بشردوستانه ترکیه به آوارگان سوری که میزبان آنها است، در این رتبه بندی لحاظ نشده است.

یمن، سوریه، فلسطین، افغانستان، اتیوپی و سودان جنوبی کشورهایی هستند که بیشترین کمک‌های بشردوستانه را در سال 2021 دریافت کرده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *