تخلیه بخشی از بار مهاجرتی ایران در ترکیه

رئیس رصدخانه ملی مهاجرت ایران اعلام کرد بخشی از بار مهاجرتی این کشور در ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس تخلیه می‌شود.

بهرام صلواتی، رئیس رصدخانه ملی مهاجرت ایران اظهار داشت: میل به مهاجرت در داخل ایران افزایش پیدا کرده و از سوی دیگر ظرفیت کشورهای اروپایی یا مقاصد اصلی نیز محدود است.

او امروز در مصاحبه با «سایت «انتخاب» همچنین گفت: بر این اساس مقاصد جدیدی همچون ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس شکل گرفته است که قسمتی از بار مهاجرتی ایران در آنجا تخلیه می‌شود.

صلواتی همچنین تصریح کرد: ترکیه تاکنون برای مهاجران ایران و افغانستان بیشتر به‌عنوان کشور ترانزیت عمل می‌کرد. الان دیگر در خود ترکیه هم قسمتی از مهاجران ایرانی دارند رسوخ می‌کنند.

رئیس رصدخانه ملی مهاجرت ایران افزود: در سالنامه 1401 اگر خرید مسکن یا ثبت شرکت در ترکیه را ببینید، متوجه افزایش چشمگیر سهم خرید مسکن از سال 2016 به این سو خواهید شد.

وی ادامه داد: یکی از دلایل مهاجرت شرکت‌ها، مسائل زیرساختی است در این چند وقت اخیر هم پررنگ شده است. شرایط ناپایدار اینترنتی و ارتباطی منجر به آسیب دیدن بسیاری از کسب‌و‌کارها شده است.

صلواتی در پایان راجع به افزایش شمار پناهجویان ایرانی پس از اعتراضات اخیر نیز گفت: قطع به یقین اتفاقاتی که اخیرا رخ داده است و اعتراضات و فضایی که شکل می‌گیرد، حتما اثرش را در سال آینده خواهد گذاشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *