بهره‌برداری قریب‌الوقوع از بیستمین بیمارستان شهر ترکیه

مجموع بیمارستان‌های شهر در ترکیه با تکمیل روند ساخت بیمارستان جدید در آنکارا به 20 واحد خواهد رسید.

وزارت بهداشت ترکیه از سال 2017 تاکنون در چارچوب اصلاحات سلامتی 19 بیمارستان شهر ساخته و به بهره‌برداری رساند. این تعداد با تکمیل روند ساخت و ساز بیمارستان جدید شهر اتلیک در آنکارا به 20 واحد خواهد رسید.

اولین بیمارستان شهر در ترکیه در سال 2017 در استان یوزگات ساخته شد. وزارت بهداشت ترکیه از آن زمان تاکنون در استان‌های مختلف 18 بیمارستان شهر احداث کرده و در این بیمارستان‌ها طی 5 سال گذشته به 175 میلیون مورد رسیدگی شده است.

در حال حاضر ساخت و ساز 14 بیمارستان جدید شهر در استان‌های مختلف ادامه دارد. انتظار می‌رود با اتمام این روند مجموع بیمارستان‌های شهر در ترکیه به 33 واحد برسد.

اکثر اتاق‌های بیمار در بیمارستان‌های شهر که با درکی مبنی بر «یک اتاق برای هر بیمار» احداث می‌شوند، به‌خاطر تامین آسایش بیماران و ملاقتچیان آنها با امکاناتی مانند دستشویی، حمام، تلویزیون، یخچال و کمد لباس مجهز هستند.

ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های ترکیه با اتمام ساخت 14 بیمارستان جدید شهر، با 19 هزار افزایش به بیش از 43 هزار تخت افزایش خواهد یافت.

بیمارستان شهر اتلیک در آنکارا روز چهارشنبه 28 سپتامبر به بهره‌برداری خواهد رسید. این بیمارستان با ظرفیت حدود 4000 تخت در آنکارا دومین و در سراسر ترکیه نیز بیستمین بیمارستان شهر خواهد بود. این بیمارستان که در زمینی 1 میلیون مترمربع احدات شد، به عنوان بزرگترین بیمارستان شهر ترکیه ثبت خواهد شد.

همچنین ساخت بیمارستان‌های جدید شهر در استان‌های کوتاهیا، غازی‌عیتاب، کوجائلی، ازمیر، آیدین، سامسون، ترابزون، آنتالیا، اردو، دنیزلی، ساکاریا، شانلی‌اورفا و دیاربکر نیز ادامه دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *