برگزاری پنجمین نشست بین‌المللی زن و عدالت در استانبول

پنجمین نشست بین‌المللی زن و عدالت فردا با محوریت «کدهای فرهنگی و زن» در استانبول آغاز می‌شود.
پنجمین نشست بین‌المللی زن و عدالت فردا با محوریت «کدهای فرهنگی و زن» در استانبول آغاز می‌شود. این نشست توسط وزارت خانواده و خدمات اجتماعی ترکیه و انجمن زن و دموکراسی (KADEM) در مرکز فرهنگی آتاتُرک برگزار خواهد شد.

انجمن زن و دموکراسی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این نشست با سخنرانی‌ رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور، دریا یانیک وزیر خانواده و خدمات اجتماعی و صالحه اوکور گومروکچواوغلو رئیس هیات مدیره انجمن مذکور شروع خواهد شد.

این نشست دو روز طول خواهد کشید و در روز اول وزیرانی از کشورهای لیبی، فلسطین، آذربایجان، الجزایر، آلمان، مجارستان و سنگاپور حضور خواهند داشت.

فاطمه گیلانی سیاستمدار و فعال مدافع حقوق زنان اهل افغانستان، دکتر حیات سیندی یکی از برجسته‌ترین دانشمندان جهان در زمینه بیوتکنولوژی، سلطانا تافادار اولین وکیل جنایی محجبه و مشاور پادشاه انگلیس، ناظمه خان آغازگر جنبش «روز جهانی حجاب» (World Hijab Day)، وعد الخطيب کارگردان و فعال مدنی اهل سوریه، رضوانه حمید روزنامه‌نگار و تهیه‌کننده فیلم و رشاد استریک بازیگر بوسنیایی نیز در جلسات روز دوم شرکت خواهند کرد.

شرکت‌کنندگان در این نشست به دنبال سوال‌هایی مانند «هنجارهای زنانگی که امروز و آینده زنان را متاثر می‌کند، چگونه تنظیم شد؟»، «زنان در برابر این هنجارها چه نوع مهارت‌های زندگی توسعه می‌کنند و به موجودیت خود با کدام روش‌ها ادامه می‌دهند؟» و «چه کاری می‌توان انجام داد تا زنان بدون اینکه تحت فشار قرار بگیرند، زندگی بهره‌وری داشته باشند؟» خواهند بود.

این نشست در 5 نوامبر خاتمه خواهد یافت و از طریق حساب‌های کاربری انجمن زن و دموکراسی در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند دنبال شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *