برخی سازمان‌های اسلامی و عربی حمله تروریستی استانبول را محکوم کردند

سازمان همکاری اسلامی، شورای همکاری خلیج و برخی جماعت و جنبش‌های اسلامی حمله تروریستی روز گذشته در خیابان استقلال استانبول را محکوم کردند.

سازمان همکاری اسلامی، شورای همکاری کشورهای خلیج، ائتلاف نیروهای ملی مخالف و انقلابی سوریه، جماعت اخوان المسلمین مصر و جنبش حماس حمله تروریستی روز گذشته در خیابان استقلال استانبول را محکوم کردند.

سازمان همکاری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ما این حمله تروریستی را محکوم کرده و در کنار مردم و دولت ترکیه هستیم.

در این بیانیه همچنین آمده است: ما برای مجروحان این حادثه آرزوی شفای عاجل داریم.

شورای همکاری خلیج نیز طی بیانیه‌ای این حمله را محکوم کرده و جان باختن تعدادی از شهروندان در این انفجار را برای دولت و مردم ترکیه تسلیت گفت.

این نهاد در بیانیه فوق بر موضع ثابت خود که مخالفت با خشونت، تروریسم و افراط گرایی است، تاکید کرده است.

ائتلاف نیروهای ملی مخالف و انقلابی سوریه، جماعت اخوان المسلمین مصر و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» نیز طی بیانیه‌‌های جداگانه این حمله تروریستی بزدلانه را محکوم کرده و جان باختن تعدادی از شهروندان در این انفجار را برای دولت و مردم ترکیه تسلیت گفتند.

گفتنی است روز گذشته ساعت 16:20 به وقت محلی انفجاری در جاده استقلال استانبول روی داد که بر اثر آن 6 تن جان باخته و 81 زخمی شدند که حال دو نفر از آنان وخیم گزارش شده است.

رجب طیب اردوغان در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از این انفجار اعلام کرد که عامل انفجار یک زن بوده و حمله احتمالا تروریستی است.

وی تاکید کرد که تلاش برای تسخیر ترکیه و ملت آن از طریق تروریسم به هدف خود نخواهد رسید.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه امروز از دستگیری فردی در ارتباط با این انفجار خبر داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *