بازدید حدود 30 میلیون گردشگر خارجی از ترکیه

رئیس اتحادیه آژانس‌های گردشگری ترکیه گفت: طی بازه زمانی ژانویه-آگوست امسال 29 میلیون و 334 هزار و 652 گردشگر خارجی از ترکیه بازدید کرده‌اند

فیروز باغلی‌کایا، رئیس اتحادیه آژانس‌های گردشگری ترکیه در یک مصاحبه اختصاصی با خبرنگار آناتولی گفت: طی بازه زمانی ژانویه-آگوست امسال 29 میلیون و 334 هزار و 652 گردشگر خارجی از ترکیه بازدید کرده‌اند.

رئیس اتحادیه آژانس‌های گردشگری ترکیه افزود: طی این دوره آلمان با 3.8 میلیون نفر، روسیه 3 میلیون نفر و انگلستان 2,3 میلیون نفر در رده‌های اول، دوم و سوم و بلغارستان با 1,7 میلیون نفر و ایران نیز با 1,5 میلیون گردشگر در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

باغلی‌کایا تصریح کرد: شمار گردشگران آمریکایی در ترکیه طی این دوره در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 193.8 درصد ارتقا یافته و به 640 هزار نفر رسیده است. بنابراین در 8 ماهه اول امسال 1.1 میلیون گردشگر آمریکایی و اسرائیلی از ترکیه بازدید کرده‌اند.

وی تاکید کرد: جنگ روسیه و اوکراین بر بازار گردشگری ترکیه نیز تاثیر منفی گذاشته است. چون به دلیل بروز جنگ در اوکراین به سطوح مورد انتظار گردشگران روسی و اوکراینی نخواهیم رسید. پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان سال جاری 44 میلیون بازدیدکننده خارجی و 34 میلیارد دلار درآمد گردشگری خواهیم داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *