اهدای جایزه «موفقیت بین‌المللی و حمایت از جامعه» به امینه اردوغان

جایزه «موفقیت بین‌المللی و حمایت از جامعه» توسط شورای سازمان‌های اسلامی آمریکا امسال به بانوی اول ترکیه اهدا شد.

جایزه «موفقیت بین‌المللی و حمایت از جامعه» که توسط شورای سازمان‌های اسلامی آمریکا به زنان فعال در زمینه پروژه‌های اجتماعی، آموزش، محیط‌ زیست و امور بشردوستانه اعطا می‌شود، امسال به امینه اردوغان، بانوی اول ترکیه تعلق گرفت.

امینه اردوغان طی سخنانی در مراسم اهدای این جایزه از شورای سازمان‌های اسلامی آمریکا تشکر کرده و گفت: این جایزه ارزشمند را به نمایندگی از کشورم که وجدان جهان است، می‌گیرم.

خانم اردوغان در ادامه سخنانش اظهار داشت که بدون تمایز قومی، مذهبی و زبانی به کمک نیازمندان در همه جا می‌شتابند و در آفریقا، سوریه، فلسطین و اوکراین مردم را متفاوت نمی‌بینند، بلکه اعضای همان خانواده انسانی که در مضیقه افتاده‌اند را می‌بینند.

بانوی اول ترکیه تصریح کرد: تجربه ترکیه در زمینه بشردوستانه بسیار بیشتر از یک سیاست خارجی است. این تلاش‌های بشردوستانه قطب‌نمای وجدان مردم ترکیه است که می‌گویند «کسی که سیر بخوابد و همسایه‌اش گرسنه باشد، مومن نیست».

امینه اردوغان افزود: شمار پناهجویان در جهان به‌دلیل جنگ اوکراین از 100 میلیون نفر فراتر رفته که این آمار در گزارش‌ها «یک نقطه عطفی دراماتیک» عنوان می‌شود. همانطور که می‌دانید، سرزمین‌های ما در طول تاریخ یک پناهگاه امن برای افرادی که از جنگ و ظلم فرار کردند، بوده است. درهای این پناهگاه را به روی برادران و خواهران اوکراینی ما نیز باز کردیم. به‌عنوان ترکیه همچنان ادامه خواهیم داد در همه پلتفرم‌های بین‌المللی صدای تمام مظلومان از آفریقا تا اوکراین، از فلسطین تا سوریه باشیم. امیدوارم این تلاش، کوشش مشترک تمام بشریت باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *