افزایش پیش‌بینی نرخ رشد اقتصادی ترکیه در سالجاری به 5.4 درصد

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه پیش‌بینی خود برای رشد اقتصادی ترکیه طی سالجاری را از 3.7 درصد پیشین به 5.4 درصد افزایش داد.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) در جدیدترین گزارش خود، پیش‌بینی‌ها برای رشد اقتصادی ترکیه در پایان سال 2022 را به 5.4 درصد افزایش داد.

براساس گزارش وضعیت اقتصادی میان دوره‌ای سپتامبر که از سوی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه منتشر شده، این سازمان پیش‌بینی‌ها برای رشد اقتصادی ترکیه در پایان سالجاری را از 3.7 درصد پیشین به 5.4 درصد افزایش داد.

در این گزارش پیش‌بینی قبلی مربوط به ماه ژوئن درباره میزان رشد اقتصادی جهان در سطح 3 درصد ثابت مانده است.

این سازمان همچنین تاکید کرده که تبعات جنگ روسیه علیه اوکراین بر اقتصاد جهانی همچنان ادامه دارد و میزان رشد اقتصاد جهانی نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی آهسته تر خواهد بود.

همچنین با اشاره به اینکه نرخ تورم بالا در بسیاری از کشورهای جهان ادامه دارد، تاکید شده که کشورهای زیادی بالاترین نرخ تورم از دهه 1980 میلادی را تجربه می‌کنند.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه از سوی دیگر پیش‌بینی خود برای نرخ رشد اقتصاد جهانی در سال 2023 را از 2.8 درصد پیشین به 2.2 درصد تعدیل کرده است.

پیش‌بینی این سازمان برای رشد اقتصادی ترکیه در سال آینده نیز در نرخ 3 درصد ثابت مانده اما پیش‌بینی‌ها برای نرخ تورم در پایان سال 2022 از 72 درصد به 71 درصد کاهش یافته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *