افتتاح چندین پروژه در سیرالئون توسط ترکیه

بنیاد همیاری‌های بشری ترکیه در ادامه فعالیت‌های بشردوستانه خود در سیرالئون٬ دو باب مسجد، یک پرورشگاه و یک دانشکده را احداث و به بهره‌برداری رساند.

بنیاد همیاری‌های بشری ترکیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این بنیاد در ادامه فعالیت‌های بشردوستانه خود در سیرالئون٬ دو باب مسجد، یک باب پرورشگاه و یک باب دانشکده را احداث و در اختیار مردم این کشور قرار داده است.

اسماعیل یلماز، مسئول بنیاد همیاری‌های بشری ترکیه در سیرالئون در مراسم بهره برداری از این پروژه‌ها گفت: «پس از یک جنگ داخلی طولانی و در شرایط دشوار به فعالیت خود در این کشور آغاز کردیم.»

یلماز با بیان اینکه بنیاد همیاری‌های بشری تلاش می‌کند تا با راه‌اندازی پروژه‌های مختلف به مشکلات جامعه رسیدگی کند٬ گفت: «ما به عنوان یک بنیاد کشور دوست در سیرالئون به فعالیت خود ادامه می‌دهیم و از خیرین ترکیه که در این راستا ما را کمک می‌کنند٬ قدردانی می‌کنیم.»

سیبل ارکان، سفیر ترکیه در فری‌تاون نیز در این مراسم گفت: «سیرالئون جزو 10 کشور کمتر توسعه یافته در جهان است و هر کمکی که از سوی جامعه بین‌المللی صورت می‌گیرد٬ حیاتی است. بنیاد همیاری‌های بشری حدود 10 سال است که در این کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این بنیاد اکنون در عرصه خدمات جایگاه بین المللی پیدا کرده است.»

وی تاکید کرد: «مردم سیرالئون عشق و علاقه زیادی به کشور ما نشان می‌دهند. پروژه‌های که از سوی بنیاد همیاری‌های بشری در اینجا راه‌اندازی می‌شود٬ لطف بزرگی است. کمک‌های سازمان‌های غیردولتی ترکیه به آفریقا به ویژه به سیرالئون ادامه خواهد یافت.»

سیبل ارکان سفیر ترکیه در فری‌تاون، محمد حسن کای سامبا سفیر سیرالئون در آنکارا، مقامات محلی و مردم منطقه در مراسم افتتاحیه پروژه‌های بنیاد همیاری‌های بشری حضور داشتند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *