افتتاح «مركز چند رشته‌ای سلامت روان كودكان و نوجوانان» در ترکیه

وزارت بهداشت ترکیه با برنامه‌ریزی برای افتتاح «مراكز چند رشته‌ای سلامت روان كودكان و نوجوانان» (ÇÖZGEM) برای سال 2023 در 81 استان کشور تمامی خدمات مورد نیاز از تشخیص تا درمان را در زیر یک سقف به افراد دارای نیازهای ویژه و خانواده های آنها ارائه خواهد کرد.

بر اساس اعلام مقامات این وزارتخانه مطالعه آزمایشی اداره کل خدمات بهداشتی درمانی در مورد این که بیش از 2 سال است در آنکارا و ترابزون ادامه داشته، به پایان رسیده است.

مراکز مذکور برای اولین بار در ترکیه خدمات بهداشت روانی را برای کودکان و جوانان با نیازهای ویژه در زیر یک سقف مشخص ارائه خواهند کرد. بدین ترتیب خانواده‌ها می‌توانند با سهولت بیشتری به خدمات بهداشت روانی مورد نیاز فرزندان خود دسترسی داشته باشند.

پزشکان متخصص، متخصصان رشد کودک، روانشناسان، مددکاران اجتماعی، گفتار درمانگران و زبان درمانگران و کاردرمانگران در این مراکز که در داخل دانشگاه‌های وابسته به ورزات بهداشت ایجاد می‌شود، فعالیت خواهند کرد.

متخصصان قرار است بیشتر بر روی مشکلات روانی، رشد شناختی، سندرم داون و اوتیسم تمرکز کرده روند آنها را دنبال کنند.

به منظور تسهیل در دسترسی بیماران به سایر خدمات کشوری، مشاوران آموزشی و ورزشی نیز امکان فعالیت در این مراکز را خواهند داشت.

تیم خبرگزاری آناتولی تصاویر و گزارشی را از یکی از این مراکز در بیمارستان شهر اتلیک تهیه کرده است.

براساس تصاویر گرفته شده در این مراکز بخش‌های برای تشخیص و درمان خطرات رشد در دوره اولیه، اتاق‌های بازی درمانی، زبان و گفتار درمانی و بخش‌های کاردرمانی وجود دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *