اعلام همبستگی و همدردی چهره‌های سرشناس جهان با ترکیه

شمار زیادی از خواننده‌ها و هنرمندان سرشناس جهان ضمن ابراز همدردی با ترکیه، جامعه جهانی را برای حمایت از زلزله زدگان فراخواندند.

خواننده‌ها و هنرمندان سرشناس جهان از روز نخست وقوع زلزله‌های ویرانگر در جنوب شرق ترکیه، با انتشار پیام‌هایی در رسانه‌های اجتماعی با زلزله زدگان ابراز همدردی و همبستگی کردند.

یوسف اسلام خواننده سرشناس با نقل قول از آیه سی‌ودوم سوریه مائده قرآن کریم «هر کس، انسانى را از مرگ رهایى بخشد، چنان است که گویى همه مردم را زنده کرده است»، از نیروهای امداد و نجات در منطقه اعلام حمایت کرد.

دوآ لیپا، خوانند انگلستانی-آلبانایی و دارنده جایزه گرمی که حدود 90 میلیون فالوور در اینستاگرام دارد، محتوایی مربوط به یک سازمان خیریه که برای زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه کمک جمع‌آوری می کند را به اشتراک گذاشت.

ریز احمد بازیگر و رپر انگلستانی با بازنشر خبر بی بی سی در این زمینه، اطلاعات انجمن جستجو و نجات ترکیه را برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به اشتراک گذاشت.

سامی یوسف هم محتوایی با نحوه ارسال کمک به زلزله زدگان را به اشتراک گذشته و از هوادارانش درخواست حمایت کرد.

محسن نامجو، خوانند و موسیقی‌دان ایرانی هم در پیامی در رسانه‌های اجتماعی اینستاگرام و توئیتر به ترکی نوشت: «میزبان عزیز، مهربان و مهمان‌نواز من، مادر زیبای من و مردم بزرگوار تو… غم از چهره تو پاک شود».

آندریا بوجلی موزیسین ایتالیایی و به همراه همسرش طی پیام‌هایی با زلزله زدگان ترکیه و سوریه ابراز همدردی کردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *