اعلام آمادگی ترکیه برای میزبانی از سی و یکمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازما‌ن ملل

وزیر محیط‌زیست و شهرسازی ترکیه گفت که کشورش کاندیدای میزبانی سی و یکمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازما‌ن ملل متحد است.

مراد کوروم، وزیر محیط‌زیست و شهرسازی ترکیه در حاشیه بیست و هفتمین نشست سازمان ملل (COP 27) درباره تغییرات آب‌وهوایی در شرم الشیخ مصر گفت که آنها در نشست وزیران سازمان ملل، بیانیه مشارکت ملی کشور را به‌روزرسانی کردند.

وی اظهار داشت: ترکیه هدف کاهش 21 درصدی در میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای و گرمایشی را به 41 درصد افزایش داده است. ما در حال انجام تعهدی تقریبا دو برابر بزرگتر و بیشتر هستیم.

کورورم با اشاره به اینکه ترکیه گام‌های قاطعی در مبارزه با تغییرات اقلیمی برداشته است و برای رسیدن به هدف خالص انتشار گازها در حد صفر خالص تا سال 2038 تلاش می‌کند، گفت: امیدواریم که این تعهدات برای کل جهان و ترکیه مفید باشد.

​​​​​​​کوروم همچنین تصریح کرد: کشورمان کاندیدای میزبانی سی و یکمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازما‌ن ملل متحد است و درخواست رسمی به دبیرخانه سازمان ارائه کرده است.

وی گفت: ترکیه، ما قبلا میزبان کنفرانس های زیادی از جمله کنفرانس‌های بشردوستانه و نشست‌های COP بوده‌ایم و اکنون می‌خواهیم پیشرفت‌های جدید ترکیه را با کل جهان به اشتراک بگذاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *