اردوغان: یکی از بزرگترین پروژه‌های جهان در بخش مسکن را اجرا می‌کنیم

رئیس‌جمهور ترکیه گفت که طی سالهای آتی یکی از بزرگترین پروژه‌های جهان در بخش مسکن در کشور اجرا خواهد شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنرانی در مراسم معرفی بزرگترین پروژه انبوه سازی مسکن در تاریخ کشور درباره این طرح که قرار است طی 5 سال اجرا شود، گفت: پروژه انبوه سازی مسکن، بزرگترین سرمایه‌گذاری مسکن در جهان از نظر تعداد و کیفیت است.

وی تصریح کرد: تعداد واحدهای مسکونی را به 2 میلیون و تعداد ساکنان را به بیش از 10 میلیون افزایش خواهیم داد. نام پروژه نیز «اولین خانه من»، «اولین محل کار من» انتخاب شده است.

اردوغان در بخش دیگری از اظهارات خود افزود: طی سالهای 2023 تا 2028 در تمامی استان‌های کشور 500 هزار واحد مسکونی و 50 هزار واحد تجاری ارزان خواهیم ساخت و برای 250 هزار واحد مسکونی نیز زمین اختصاص خواهیم داد.

وی با بیان اینکه بخش اول خانه‌های مورد نظر ظرف دو سال تحویل شهروندان خواهد شد، ادامه داد: این پروژه باعث کاهش قیمت مسکن و اجاره در سراسر کشور می‌شود و چنین امکانی صاحب‌خانه شدن شهروندانمان را تسهیل می کند.

اردوغان با اظهار اینکه ثبت نام برای دریافت مسکن ارزان از فردا چهارشنبه و روند عملیاتی پروژه از اوایل سال آینده آغاز خواهد شد، تاکید کرد: زمانی که پروژه مسکن اجتماعی با 500 هزار خانه، 250 هزار زمین و 50 هزار محل کار تکمیل شود، حدود 3 میلیون و 750 هزار شهروند کشور زندگی مرفه‌تر و آسان‌تری خواهند داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *