اردوغان: سهم ترکیه از بخش پیمانکاری ساخت و ساز در جهان را به 75 میلیارد دلار افزایش می‌دهیم

رئیس جمهور ترکیه گفت که باید سهم کشور از بخش پیمانکاری ساخت و ساز در جهان به 75 میلیارد دلار افزایش یابد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امروز چهارشنبه طی سخنانی در مراسم اهدای جوایز به شرکت‌های تُرک فعال در بخش خدمات بین‌المللی پیمانکاری ساخت و ساز در آنکارا گفت: هدف مشترک‌مان رسیدن به سهم 10 درصدی یعنی معادل 75 میلیارد دلاری از بازار بزرگ ساخت و ساز در جهان است.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: باید تمام تلاش و کوشش خود به منظور استفاده کشورمان از فرصت‌های موجود در دوره ای که نظام سیاسی و اقتصادی بین‌المللی در حال تغییر است را انجام دهیم.

وی افزود: ترکیه دارای چنان اهداف بزرگی است که هیچ گروه سیاسی، ایدئولوژیک، اجتماعی و اقتصادی با بهانه قرار دادن منافع خود نمی‌تواند مانع از دستیابی کشورمان به آن اهداف شود.

اردوغان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آیا افتخار و هدف بزرگتری از تبدیل ترکیه به یکی از 10 اقتصاد برتر جهان و دستیابی ملت تُرک به بالاترین سطح مدنیت معاصر وجود دارد؟ تنها هدف مبارزه ما این است. از شما می‌خواهم که به جای اشخاص، ائتلاف‌ها و احزاب تنها از این هدف بزرگ حمایت کنید.

اردوغان پیرامون تفاوت میان بخش مالی و بخش واقعی اقتصاد نیز توضیح داد: معتقدم که این به یک آشتی جامع تبدیل خواهد شد که از رشد براساس تولید و اشتغال حمایت می‌کند. منشأ مشکلات اخیر در وام‌های بانکی برنامه اقتصادی ما نیست، بلکه یک تفاوت موقت در رویکرد بین بخش مالی و بازار است.

رئیس جمهور ترکیه افزود: اجازه نخواهیم داد کشورمان که در مسیر دموکراسی و توسعه جهش قابل ملاحظه‌ای داشته است، بار دیگر از این مسیر خارج شود و از اهداف خود دور شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *